Wyzwania Życia - Solaris - rozwój osobisty

Wyzwania Życia

Wyzwania Życia działają niezależnie od pozostałych wibracji (Cykle, Warunki) i stanowią swego rodzaju wyzwanie jakiemu staramy się sprostać. To chorągiewki z ostrzeżeniem: „Uwaga! Niebezpieczeństwo”. Nasze Warunki Życia wskazują drogę naszego rozwoju, natomiast Wyzwania oznaczają naszą materialną realizację – wskazują nasze słabe strony, nad którymi jeszcze musimy pracować, aby zrealizować własną osobowość.
W pozytywnej ich realizacji, konieczna jest współpraca naszej woli. Wyzwania przedstawiają ewentualne przeszkody do pokonania, sytuacje przychodzące po to, aby poddać nas próbie – zmuszają nas do znalezienia odpowiedniego sposobu na wyjście „z impasu”, rozwiązania konfliktu, czy problemu. Zawarty jest w nich swego rodzaju test, który będzie się powtarzał przez pewien czas, w różnych dziedzinach naszego życia, dopóki nie zrozumiemy samej istoty danego mechanizmu, pozwalającej na obrócenie negatywnego potencjału w pozytywny – nasze problemy odpowiadają naszym słabościom, niedouczeniu i nasze Wyzwania właśnie umożliwiają nam naukę na praktycznych przykładach w ogniu codziennych zmagań. Jedynym sposobem na to, aby uwolnić się od tych wymagań (negatywnych ich skutków), jest zaakceptowanie ich i postaranie się im sprostać.

1. Jeżeli liczba Wyzwania pokrywa się z liczbą naszej Drogi Życia – pokonanie przeszkód jest szczególnie utrudniane.
2. Jeżeli liczba Wyzwania jest identyczna z liczbą któregoś Cykli lub Warunków Życia, to Wyzwanie należy przejąć w sposób szczególnie świadomy w czasie trwania tego Cyklu czy Warunków Życia.

OBLICZANIE WYZWAŃ (KOREPETYCJI)

Nasze Wyzwania „uzyskujemy”/obliczamy z naszych Cykli Życia (wibracji głównych, nie uwzględniamy podliczb/podwibracji naszych Cykli Życia).
Otrzymamy trzy Wyzwania: I, II i Wyzwanie główne (najsilniej oddziałujące)

Przykładowa data urodzenia:
7.9.1964
I Cykl – 9
II Cykl – 7
III Cykl – 2

I WYZWANIE (oddziałuje od urodzenia do około 40 roku życia):

I Cykl – II Cykl (dzień – miesiąc urodzenia)
9 – 7 = 2
I Wyzwanie – 2

II WYZWANIE (oddziałuje od około 40 roku życia):

I Cykl – III Cykl (miesiąc – rok urodzenia)
9 – 2 = 7
II Wyzwanie: 7

WYZWANIE GŁÓWNE (oddziałuje przez całe życie):

I Wyzwanie – II Wyzwanie
2 – 7 = 5
Wyzwanie Główne – 5

OTRZYMALIŚMY:

I WYZWANIE – 2
II WYZWANIE – 7
WYZWANIE GŁÓWNE – 5

ENERGIE WYZWAŃ

1 – Służy odnalezieniu własnej indywidualności – samopoznaniu. Wymaga wykształcenia silnego poczucia własnej wartości. Należy podejmować przedsiębiorcze działania, rozwijaj własną niezależność i samostanowienie – bez nadmiaru ambicji, egocentryzmu i tyrani.
PRACUJ NAD WŁASNĄ WOLĄ
Wnosi skłonność w kierunku negatywnego przeciwstawiania się, a wydarzenia życiowe, jakich doświadczasz, mogą stać się przeszkodą do realizacji Twoich własnych marzeń. Nie zapominaj – nie jesteś w stanie wszystkich zadowolić !!

2 – Służy osiągnięciu zdolności współpracy, dążeniu do wspólnego celu z zachowaniem niezależności wkładu własnej pracy – bez podstawy apodyktycznej, poddańczej i zimnie obojętnej. Pracuj nad umiejętnością słuchania, nad rozpoznaniem własnych potrzeb emocjonalnych i nad zaufaniem do własnej intuicji.
NIE BIERZ WSZYSTKIEGO DO SIEBIE –
NIGDY NIKOGO NIE NAŚLADUJ, A ZAWSZE BĄDŹ SOBĄ –
NIE ZAMIEŃ SIĘ W POCHLEBCĘ
To wyzwania znacznie uwrażliwia, na tyle, że poprzez Twoją własną nadwrażliwość możesz wszystko odnosić do siebie i głęboko przeżywać. Uważaj również na to, aby nie ulegać zbytniej drobiazgowości.

3 – Niesie naukę gospodarowania własną energią – unikaj rozpraszania jej. Staraj się nawiązywać harmonijne porozumienie z innymi i nie ślizgaj się po powierzchni życia. Służy swobodnej komunikacji Twoich własnych emocji na zewnątrz, poprzez sztukę i pracę słowem. Skłania do czerpania radości z życia codziennego i wnoszenia jej w życie innych ludzi.
NIE ZANIEDBUJ WYGLĄDU ZEWNĘTRZNEGO I NIE UNIKAJ ROZRYWEK TOWARZYSKICH – ŻYJ I BĄDŹ Z LUDŹMI.
NIE MARNUJ CZASU – MUSISZ REALIZOWAĆ TWÓJ WŁASNY CEL
Możesz zapominać o swoich własnych zdolnościach i talencie – a nie realizując ich, utracisz radość życia i odczujesz brak kontaktu ze światem, z ludźmi.

4 – Wnosi konieczność regularnej i metodycznej pracy. Uczy umiejętności rozpoczynania działań od podstaw po załamaniu się istniejącej sytuacji – wypracowaniu systematyczności i metodycznej pracy w dążeniu do określonego celu, bez zachowawczości i nieustępliwości. Koniecznie należy zrozumieć, a następnie zaakceptować wymagania życia i zawsze być zorganizowanym.
STAWIAJ KAŻDĄ RZECZ NA SWOIM MIEJSCU –
ŻYJ Z PROGRAMEM W RĘKU I UNIKAJ LENISTWA !!
Pojawia się możliwość zagubienia się w detalach. Uwaga na zbytni konserwatyzm. Lenistwo i brak ostrożności dają uczucie zagubienia w ślepej uliczce.

5 – Służy zrozumieniu granic swojej wolności i korzystania z niej tak, aby nie naruszać intymnego terytorium innych – szanować ich odrębność i nie ranić otoczenia swym zachowaniem. Nie ulegać potrzebom zmysłowym i złudzeniom. Uwaga na nadmierne ryzyko – nie ryzykować nadmiernie, adaptować się do zmian i szukać oparcia we własnym wnętrzu – nie na zewnątrz.
NAUCZ SIĘ: KIEDY NALEŻY IŚĆ –
NIE KRĘCĄC SIĘ W KÓŁKO TYCH SAMYCH PROBLEMÓW
UNIKAJ IMPULSU, ABY WSZYSTKO WYPRÓBOWAĆ CHOĆ RAZ
WYWIĄZUJ SIĘ Z WŁASNYCH OBOWIĄZKÓW
Mając takie wyzwanie: można zajść bardzo wysoko, albo upaść bardzo nisko. Z jednej strony wszystko odnosisz do uczuć, z drugiej dajesz ludziom i sprawom pełną wolność. Tutaj są bardzo silne uczucia.

6 – Służy odnalezieniu równowagi pomiędzy dawaniem i braniem, tak, aby dbając o „ognisko domowe” nie poświęcać zbytnio własnych ambicji i aspiracji. Współczuć, ale ze zdrowym egoizmem. Twoje własne zobowiązania traktuj w sposób odpowiedzialny. Nie poddawaj się emocjom, a świat i ludzi akceptuj takimi, jakimi są. Ćwicz również sztukę dokonywania wyborów.
PAMIĘTAJ: NIE WOLNO TWORZYĆ ZASAD POSTĘPOWANIA DLA INNYCH !!
NAUCZ SIĘ KOMPROMISU
NAUCZ SIĘ SZACUNKU DLA POGLĄDÓW I ZDANIA INNYCH LUDZI –
NIE POUCZAJ INNYCH
Mając takie wyzwanie, możesz uważać, że każdy musi podporządkować się Twojemu prawu, co w efekcie wywołuje niepotrzebne zupełnie nieporozumienia i konflikty z otaczającym Cię światem.

7 – Służy nauce dyscypliny wewnętrznej. Pamiętaj: nie można polegać tylko i wyłącznie na intelekcie i poznaniu empirycznym – ale odkryć i rozwijać swoją własną sferę duchową. To wyzwanie, to przede wszystkim poszukiwanie wiedzy prawdziwej, wewnętrznej, rozwijanie intuicji, wrażliwości, wewnętrznej samotności i kontaktu z przyrodą, bez zarozumialstwa i praco holizmu.
NIE MOŻNA KUMULOWAĆ WŁĄSNEJ ENERGII, A PRZEPRACOWYWAĆ JĄ
PATRZ NA ŚWIAT TRZEŹWO I REALNIE –
NIE UCIEKAJ PRZED ZYCIEM TAKIM, JAKIE ONO JEST
To wyzwanie sprawia, że popadasz w skrajną zarozumiałość lub unicestwienie – albo się wymądrzasz, albo wycofujesz zupełnie. Nieustający sprzeciw, bunt przeciwko powszechnym porządkom. Twoja walka z sobą może stać się przyczyną niepotrzebnego niebezpieczeństwa (ogromne konflikty wewnętrzne, znajdujące swoje własne odzwierciedlenie w otaczającym Cię świecie).

8 – Służy zrozumieniu rzeczywistej wartości pieniądza i istoty władzy. Podczas trwania tego Wyzwania może nastąpić konfrontacja z innym wymiarem rzeczywistości. To również nauka organizacji. Generalnie służy ono osiągnięciu równowagi w sferze finansowej i duchowej, bez zbytniego konserwatyzmu, unikaniu zbytniej surowości i egoizmu.
NIE MYŚL TYLKO I WYŁĄCZNIE O PIENIĄDZACH I O TYM,
CO ONE MOGĄ TOBIE DAĆ !!
POCHYL GŁOWĘ WOBEC UNIWERSALNEGO PRAWA, A WÓWCZAS
SAME PRZYJDĄ, JAKO REZULTAT, A NIE ZAPŁATA ZA TWOJĄ PRACĘ
Niebezpieczeństwem w tym Wyzwaniu jest dążenie do władzy za wszelką cenę i lekceważenie, czy też zbytnie przywiązanie się do spraw materialnych – możesz wierzyć, że tylko pieniądze przynoszą wolność, co rodzi w Tobie olbrzymi strach zarówno przed ograniczeniami, jak i przed biedą.

9 – Służy otwarciu się na innych, uwrażliwia na ich potrzeby – uczy miłości uniwersalnej, wnoszącej ideały w życie innych, wspierającej słabszych i skrzywdzonych – z jednoczesnym panowaniem nad własnymi emocjami, unikania ucieczki od towarzystwa i dramatycznych wręcz manifestacji własnych emocji.

Izis

15 odpowiedzi na “Wyzwania Życia”

 1. Anna pisze:

  A co to w sytuacji, gdy Wyzwanie Główne wychodzi 0, tak jak jest u mnie.
  Cykl I – 8
  cykl II -9 (18)
  cykl III – 7 (1969)
  WI 8-9 = 1
  WII 8-7 = 1
  WG 1-1=0 ?
  pozdrawiam:)

 2. admin pisze:

  nic tylko się cieszyć, bo to znaczy brak wyzwania głównego.

 3. Iza pisze:

  A jak traktować liczbę ujemną?
  11.02.1966
  Cykl I – 2
  Cykl II – 11
  Cykl III – 4 (1966)

  II wyzwanie: 2 – 4 = -2
  Pozdrawiam.

 4. Anna pisze:

  Jak interpretować sytuację gdy wszystkie wyzwania są = 0?
  01.01.1981

  Pozdrawiam
  Anna

 5. jajaja pisze:

  19.02.1991
  cykl I – 2
  cykl II – 1
  cykl III- 2

  wyzwanie I 8
  wyzwanie II 0 (jak to interpretować?????)
  wyzwanie główne 8

 6. Sylwia pisze:

  Jak interpretować WG minus 5
  Pozdrawiam
  Sylwia

 7. BlueAngel333 pisze:

  Wyzwania nie mogą być ujemne. Zawsze odejmujemy większa liczbę od mniszej. 😉

 8. Magda pisze:

  Data 7.9.1964 dla mnie piramidka to:
  2/11
  7
  pz 7 9
  cykle: 9 7 2
  wyzwania 2 5
  3
  według tutejszych obliczen to I WYZWANIE – 2
  II WYZWANIE – 7
  WYZWANIE GŁÓWNE – 5

  Dlaczego?

 9. Lena pisze:

  Witam. Mam pytanie. Urodziłam się 1.9.1973. Po czym poznać, że sprostałam wyzwaniu. Moim pierwszym wyzwaniem była 8. Właśnie w tym roku skończyłam ten etap życia. Zaczynam drugi, ale nie wiem czy pierwsze wyzwanie zostało wypełnione. Bardzo proszę o odpowiedź.

 10. iza pisze:

  Moim IV wyzwaniem jest 8 ale powstala ona 26 czyli liczby karmicznej co to oznacza ?

 11. Marzena pisze:

  Witam czy ktoś mógłby zinterpretować moja datę urodzenia 07.01.1988

 12. Rafal pisze:

  Co jeśli 2 cykl jest – 8

 13. Marek pisze:

  Moja piramida
  6
  7
  4 3
  8 5 7
  3 2
  1

  Jak to zinterpretować?

 14. Anna pisze:

  U mnie I wyzwanie to 7, II wyzwanie to zero (bo I cykl to 9 i III cykle też 9).

 15. Anna pisze:

  U mnie I wyzwanie to 7, II wyzwanie to zero (bo I cykl to 9 i III cykle też 9), ale energii wyzwania zero nie ma… (?)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.