Wpływ znaków zodiaku w ascendencie - Solaris - rozwój osobisty

Wpływ znaków zodiaku w ascendencie

Baran

Baran jako ascendent, daje charakter żywy, ruchliwy, wojowniczy i pewien zapał dla nowych idei i planów. Nowe pomysły i rzeczy wywierają na ten typ wpływ bardzo silny i kiedy taka nowa idea raz została przyjęta, wtedy broni on jej i przeprowadza ją z całą energią i wszystkimi siłami, nie oglądając się już na jej możliwe braki i niedoskonałości. Przeważnie jednak cierpliwość, jakiej wymagać musi spokojny rozwój nowej rzeczy zawodzi i niecierpliwą chęć ujrzenia co prędzej rezultatów psuje całą sprawę. Jakkolwiek typ ten rwie się zawsze do przewodzenia we wszelkich rzeczach, to jednak lepiej jest, gdy ktoś ponad nim stoi i sprawą kieruje; zapał do pracy i oryginalność pomysłów znajdą się wtedy na właściwym torze i to może zapewnić lepsze powodzenie. W pośpiechu zapomina niejedno, lub często rzecz nie pojmie dostatecznie, co zmusza go potem do poprawek. Kiedy cała istota znajduje się w stanie spokoju – a zdarza się to niezbyt często – wtedy przynajmniej oczy latają we wszystkich kierunkach. Z natury jest to typ pełen radości życia i optymizmu; wyjątkowo mogą zdarzyć się wypadki zniechęcenia i rozczarowania, co jednak co jednak budzi w nim gwałtowny opór przeciw losowi i może się to wyrazić w sposób, którego potem będzie żałować. Bóle głowy są skutkiem takich wybuchów (Baran ma wpływ na głowę).

Wrażliwość jest bardzo duża i nie znosi najmniejszego zadraśnięcia honoru. Z drugiej strony typ Barana pochłonięty całkowicie obroną czegokolwiek (na płaszczyźnie materialnej czy duchowej) z trudem tylko pojmuje, że mu to często przynosi bardzo poważne starty. To sprawia, że w walce, której kto inny dawno by zaniechał, on odnosi zwycięstwo. Obserwować to można wyraźnie w zawodach sportowych, którym oddaje się z chęcią. Należy jednak unikać wszelkich zbytnich wysiłków i przy skonstatowaniu najmniejszego uczucia zmęczenia, starać się o spokój.

Byk

Byk na ascendencie daje fizjognomię spokojną, życzliwą i przyjazną, skłonną do kontemplacji i medytacji. Szczególnie w młodości daje to dużą siłę przyciągającą, kiedy specyficzne cechy charakteru nie doszły jeszcze do pełnego rozwoju. Później, kiedy ujawią się pewne różnice w poglądach, natura Byka okaże się zbyt stałą, aby mogła się wyzbyć własnych przekonań. Przyjazna fizjognomia może się wtedy zmienić w gwałtowność, gniew i opór, którego żadna logika nie złamie. Byk daje – szczególnie w młodości – dużą odporność organizmu, która wyrówna wiele z tego, co ewentualnie mogłoby zdrowiu zaszkodzić; w chorobach które się zdarzają, przede wszystkim silnej konstytucji zawdzięczać należy łatwe wyzdrowienie.

Charakter jest uczciwy i godzien zaufania. Istnieje jednak możliwość oszukiwania samego siebie i tylko od osób bardzo podziwianych lub bliskich typ ten przyjmie uwagi i weźmie je do serca. Poznawszy jednak raz błąd swój, bierze się natychmiast ochoczo do pracy nad usunięciem jego.

Wrażliwość na piękno przyrody jest zawsze bardzo żywa; w tym też kierunku należy szukać pocieszenia i oparcia, jeżeli warunki życiowe okażą się mniej pomyślne.

Bliźnięta

Bliźnięta w ascendencie dają coś nieskoordynowanego, coś niedociągniętego, jakiś rozdźwięk w charakterze i fizjognomii. To pod niebo wyskakujący z radości, to znów śmiertelnie smutny; raz pełen wiary i optymizmu, to znów słaby i niezdecydowany. Zawsze pełen najlepszych chęci, lecz często nie znajdujący sił do ich zrealizowania.

Oba te rodzaje nastrojów nie są trwałe, charakter jest zbyt aktywny, zajęty gonitwą za nowymi wrażeniami, aby miał długo zatrzymać się przy jednej sprawie. Na obcych lub w towarzystwie osobnik taki może wywierać wrażenie bardzo żywe i zachwycające. Bliźnięta w ascendencie dają wiele przyjemnych, lecz mniej lub więcej powierzchownych stosunków, zdolności literackie i wybitny talent naśladowania innych. Charakterystyczne dla tego typu miny i gesty, jakie wykonuje przy mówieniu.

Co się tyczy działalności i zamiłowań w ogóle, to wskazanym jest tu wyrobić sobie zawsze zdrowy sąd i jasny obraz danej sprawy, zanim się o niej mówi z drugimi, lub zanim ją się odrzuci. Wielorakość wyradza się często w połowiczność.

Żądza wiedzy opanowuje całą istotę już w dzieciństwie i wychowawców zasypywanych ustawicznie pytaniami „jak” i „dlaczego”, dziecko takie niejednokrotnie dobrze przyciśnie do muru. Także i na polu religijnym będzie to przyczyną wielu walk. Dziecinna wiara zostaje często wystawiona na próbę i kiedy nie zjawia się żadne zadowalające wyjaśnienie, wtedy głęboka depresja ogarnia duszę i może doprowadzić do wręcz przeciwnego stanu: do zupełnej niewiary w przyczynę wszechrzeczy i nieufności względem ludzi

2 odpowiedzi na “Wpływ znaków zodiaku w ascendencie”

  1. alina pisze:

    A ja mam w ascendencie Lwa mimo że jestem Wagą a w dodatku liczbą 33 ale tez mam Cyberona od maja br. który uwalnia od wpływów planetarnych i dzieki niemu żyję w dobrym zdrowiu do tej pory i opiekuję sie 5 misiakami w tym 1 istotą świadomą w ciele psa. Pozdrawiam

  2. Astroposzukiwacz pisze:

    A planeta w 1 domu podobno też ma istotny wpływ zwłaszcza jeżeli jest to ważny element.A tym bardziej Księżyc albo Słońce i na dodatek z wieloma aspektami.Czasami też władca wielu elementów nawet jeżeli to jest Uran,Neptun a nawet mikroskopijny Pluton który został”karnie” „odplanetowany”.Myślę że spore znaczenie może mieć nawet daleka gwiazda gdy tworzy ścisłe aspekty np spółka „Algol” w wielkim krzyżu z innymi ważnymi elementami ale oczywiście w tej kompozycji trudno to nazwać układem pozytywnym a tym bardziej dającym rozkosz.Ma się rozumieć-piszę o aspektach o dokładności z błędem poniżej 0/10 stopnia żeby nie było wątpliwości co do tego że jest aspekt.W tym wypadku ponad wszelką wątpliwość dom 1 nabiera istotnego znaczenia ale raczej w sensie negatywnym. Z oczywistych powodów (czyli położenia „głowy meduzy”)aktualnie byłby to wielki krzyż pod koniec znaków stałych. Nawet 1 ścisły aspekt gwiazdy w 1 domu mógłby znacząco uwydatnić znaczenie 1 domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.