Wisielec - Solaris - rozwój osobisty

Wisielec

Karta przedstawia człowieka, który przez swoje dotychczasowe działania uwikłał się w sprawy, które postawiły go w sytuacji bez wyjścia. Okoliczności zmusiły go do zaprzestania działań i choć nie jest pewny swojej obecnej sytuacji, musi akceptować to, aby nie pogorszyć swojej doli. Wycofanie takie często jest konieczne i ma na celu przemyślenie swoich uczynków, aby wypracować sobie nowe metody działań w przyszłości. Zdarza się, że jakiś uczynek, występek lub często zaślepienie jakąś sprawą wyzwala lawinę niekorzystnych dla ogółu zdarzeń, a to przynosi kompromitację, posądzenie o zdradę i w efekcie izolowanie od społeczności. W innym znaczeniu, mówi o konieczności zaprzestania swoich działań, aby w spokoju przemyśleć je i zobaczyć do czego one prowadzą. Pozwala to zmniejszyć straty, tak moralne jak i materialne.

Zapowiada się dłuższy okres stagnacji, którą trzeba cierpliwie znieść, aby nie przysporzyć sobie niepotrzebnego bólu i stresu. Wyczekiwanie, wiara w sens swoich marzeń, przeczuć i intuicji, wbrew „dobrym radom” i zdaniu otoczenia. Uczucie platoniczne. Poświęcenie siebie dla dobra innych. Zwolnienie z pracy.

WISIELEC – karta odwrócona:

Uwikłanie w sieć intryg i zależności międzyludzkich. Daremny bunt i sprzeciw. Niemożność zakończenia rozpoczętego przedsięwzięcia. Niejasność, samooszukiwanie się. „Szpony nałogu”.

W tym okresie cechuje Cię niechęć do działania, brak motywacji, niepewność jutra, apatia i zniechęcenie. Zajmujesz się tylko sobą, nie możesz nic robić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.