Wiara w sukces - Solaris - rozwój osobisty

Wiara w sukces

Chcę wam przedstawić prostą zasadę sukcesu życiowego. Jest ona tak prosta i łatwa, że aż niewiarygodna. Zasada ta brzmi: Musicie tak pokierować swą podświadomością, aby ona sama pokierowała wami w zadanym kierunku.

Wiara w sukces – jest koniecznym warunkiem sukcesu. Nasze przekonania tworzą nasze życie. Nie odwrotnie. Kto chce zmienić swe życie, musi zmienić swoje przekonania. Nie będzie żył dobrze ten, kto uważa, że nie zasługuje na dobre życie. Sukces mu nie wyjdzie, ponieważ podświadomie będzie sabotował swe własne wysiłki. Każdy, kto odniósł sukces najpierw powiedział sobie, że powinien odnieść sukces. Że jest tego wart.

Jeden z najlepszych prezydentów USA, Lincoln, przegrał 18 rozmaitych kampanii wyborczych, zanim wygrał wybory do Białego Domu. Edison wykonał około 10 tysięcy prób, zanim zbudował dobrą żarówkę. Długo im się nie udawało, ale to ich nie zniechęciło, bo wierzyli w siebie.

Porażki trzeba przyjmować z wdzięcznością. Każda porażka jest krokiem do celu, ponieważ każda niesie jakąś lekcję. Traktowana w ten sposób porażka nie będzie powodem depresji, ale zachętą – jestem bliżej celu! Dlaczego? Bo już wiem, co mi w tym przeszkadza.

Do sukcesu potrzeba wytrwałości i woli. Wielu ludzi czegoś pragnie, ale nie potrafi osiągnąć. Poprzestają na życzeniu. Życzenie nie wystarczy – jest słabe i zmienne. Trzeba mieć zamiar, czyli podjąć decyzję – tak, osiągnę to a to. I wtedy bezzwłocznie przystąpić do działania.

Nie bójcie się marzyć. I iść za marzeniem. To się może wydawać naiwne. I jest naiwne. Bez naiwnego marzenia nie latalibyśmy w powietrzu, nie oglądali obrazów na odległość. Każdy wynalazek, każda nowa idea, była zrazu naiwnym marzeniem. Trzeba mieć odwagę, żeby marzyć i śnić wielkie sny. Nie krępujcie podświadomości stawiając sobie za małe cele. Jak mówią Amerykanie – think big, czyli myśl na wielką skalę. Think big and you will become big. Myśl na wielką skalę a staniesz się wielki. Kto to powiedział? Polak z pochodzenia, Roy Kroc, założyciel McDonalds?

Sukces jest skutkiem pewnej postawy umysłowej. Jest to zewnętrzny wyraz – wewnętrznego skupienia. To skutek kierowania myśli na określony cel. Niestety, większość ludzi uważa, ze sukces przychodzi z powodu okoliczności zewnętrznych. Otóż nie, to my stwarzamy te okoliczności, które następnie stwarzają sukces, albo mu przeszkadzają.

Umysł jest zdolny do wszystkiego, trzeba go jednak dobrze wykorzystać. Nasz umysł jest jak góra lodowa. Widzimy tylko niewielką część świadomą, natomiast ogromna część pozostaje niewidoczna, czyli podświadoma. I tam, w tej głębi, pracuje motor życia. Podświadomość jest siedliskiem nawyków, kompleksów i ograniczeń. Na dłuższą metę to właśnie podświadomość, a nie okoliczności zewnętrzne, jest odpowiedzialna za nasze sukcesy i porażki.

Większość ludzi uważa, że w osiągnięciu tego, czego pragną, przeszkadza im bezsilność. Inni uważają, że nie zasługują na to, czego chcą naprawdę. A podświadomość ślepo i bezbłędnie wykonuje ten program porażki. Zaczyna się to w dzieciństwie, kiedy słowa łatwo wpisują się w chłonny umysł i mogą nawet zrujnować życie. Matka może odezwać się do dziecka: „Zacznij chodzić po ziemi. Przestań bujać w obłokach” Słowa te wchodzą do programu, który następnie wykona podświadomość. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że są ofiarami pesymistycznego programu umysłu.

Na szczęście, wpływ na podświadomość ma nie tylko wasze otoczenie, ale także wy sami. Jeśli będziemy powtarzać sobie mniej lub bardziej bezwiednie, że „nic mi nie wychodzi”, ten negatywny program zrealizuje się. Dlatego, trzeba sobie powtarzać: „Każdego dnia i pod każdym względem jest mi lepiej i lepiej”, choćby nam się zdawało, że jest odwrotnie. Bo to jest właśnie program, który trzeba dać podświadomości do wykonania. Trzeba te słowa powtarzać jak najczęściej, najlepiej w stanie rozluźnienia, przed zaśnięciem i po obudzeniu. Trzeba zalać podświadomość tą formułą, aż przeniknie do głębi. A wtedy wyłoni się z odmętów – optymistyczna osobowość. Pojawi się entuzjazm, energia, odwaga, wytrwałość w osiąganiu celów.

Nasze powodzenie, stan majątkowy, ba! nawet do pewnego stopnia kształt fizyczny, uroda, jest skutkiem naszego wizerunku, jaki nosimy w umyśle.

Stawiamy sobie cele zawsze w zgodzie z własnym wizerunkiem. Nowy wizerunek wytwarza nowe cele, a nowe cele stwarzają nowe życie. Kto chce poprawić swe życie, ten musi poprawić swój wewnętrzny obraz. Stan naszego życia jest projekcją naszego auto-wizerunku i naszej wiary w sukces. Dlatego powtarzajcie – „każdego dnia i pod każdym względem jest mi lepiej i lepiej”. Ta prosta afirmacja ma ogromną siłę. Przy pomocy autosugestii można w każdej chwili rozpocząć zmianę na lepsze swego wizerunku. Zmiana zajdzie stopniowo, lecz zajdzie na pewno.

Afirmacje mogą być rozmaite, lecz każda skuteczna autosugestia musi być 1/ krótka, 2/ pozytywna – to znaczy nie może zawierać przeczenia; zdanie musi być oznajmujące. A więc nie wolno powtarzać „nie jestem już leniwy”, ponieważ podświadomość utrwali kluczowe słowo „leniwy” i skutek będzie odwrotny. Afirmacja powinna brzmieć: „Jestem pilny”. Nawet gdy słowa powtarza się zrazu mechanicznie i bez przekonania, po pewnym czasie przynoszą efekty. Jednak im więcej włożycie uczucia w afirmacje, tym większa będzie siła sugestii.

Musicie bardzo dokładnie wyobrażać sobie, jak wygląda osiągnięcie celu. Jak zmieni się wasze życie, gdy osiągniecie to, czego pragniecie. Jak zareagują znajomi, gdzie będziecie mieszkali, jakich będziecie mieli wtedy przyjaciół. Wizualizacja powinna być pełna szczegółów, im więcej szczegółów tym lepiej. Każdy detal obrazu należy bowiem do jakiegoś podświadomego programu zachowań. A więc im więcej detali wprowadzicie do obrazu sukcesu, tym więcej podświadomych programów zachowań zaprzęgniecie do osiągnięcia celu.

Jeśli skupicie myśli w pozytywnym kierunku, to osiągniecie co chcecie. Jednak każdego dnia trzeba poświęcić trochę czasu na programowanie własnego umysłu, na wizualizację oraz na marzenia.

Nasze myśli mają skłonność do tego, żeby się materializować. Dlatego myśli trzeba bardzo uważnie obserwować. Jeśli będziecie stale skupiać umysł na trudnościach, to je zatrzymacie przy sobie. Ziarnem są myśli a fakty są żniwem. Ludzie sukcesu skupiają się na tym, co im pomaga osiągać zamiary, a nie na tym, co im w tym przeszkadza. Wynalazcy oglądają w marzeniach swoje wynalazki. Artyści oglądają dzieła. Przedsiębiorcy wyobrażają sobie rozkwit biznesu. Myśli mają ogromną siłę. Dlatego musicie stale i wciąż napełniać umysł myślami o kształcie sukcesu. Każda myśl ma siłę przyciągania rzeczy, ludzi i okoliczności o podobnej naturze. Myśli negatywne przyciągną złe wypadki. Myśli pozytywne przyciągają dobre. Jesteście sami twórcami swego losu. Wasz los jest wynikiem tysięcy waszych podświadomych decyzji, z których nawet nie zdajecie sobie sprawy.

Sekret sukcesu nie jest żadnym sekretem. Można go ująć w kilku prostych słowach: Jeśli myślisz, że potrafisz, albo jeśli myślisz, że nie potrafisz, to masz rację w każdym wypadku. Jest tak, jak myślisz.”

Jan Gałecki

2 odpowiedzi na “Wiara w sukces”

  1. Jola pisze:

    Swietny artykul. Doskonale ujete to, czym staram sie od dawna kierowac i wiem, ze zawsze odnosi skutek. Brawo Panie Janie, z wielka przyjemnoscia przeczytalam to, co reasumuje moje wlasne teorie.
    Pozdrawiam serdecznie!
    Jola Hernik.

  2. Viktor Fanatyk pisze:

    Szanowni Państwo jest to prawda i tylko prawda , korzystałem z tych praw od dziecka – nieświadomie .Obecnie dobiegam sześćdziesiątki ,do tej wiedzy dokopałem się jakieś pięć lat temu , teraz korzystam z tego świadomie . Żeby to wszystko zrozumieć trzeba rozumieć co to filozofia , przejść przez czasy templariuszy ,religie i stworzenie człowieka na ziemi jeżeli to wszystko ogarniecie łączność z wszechświatem okaże się nie tak trudna staniecie się ludżmi wolnymi e dokonać wolny człowiek – oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu .Pozdrawiam Viktor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.