Techniki RW - Solaris - rozwój osobisty

Techniki RW

– ARKUSZ RADYKALNEGO WYBACZANIA

– 13 KROKÓW (do słuchania na płycie CD, w komplecie z książką „Radykalne wybaczanie”). Narzędzie bardzo przydatne do codziennej pracy nad sobą. Nagrania można słuchać na przykład wracając z pracy samochodem, kiedy powracają do nas problemy codziennego dnia, albo przed snem, aby pozbyć się napięcia, zgromadzonego podczas dnia.

– 4 KROKI – narzędzie przydatne dla osób, które dobrze już znają ideę Radykalnego Wybaczania. Omówione szczegółowo w książce Colina Tippinga. Składa się z czterech kroków – etapów przez które przechodzimy, kiedy spotka nas coś złego. Skutecznie zastosowane, nie pozwala nam trafić „do krainy ofiar”.

– GRA SATORI – Niezwykła moc Radykalnego Wybaczania może być doświadczana na wiele różnych sposobów, jednak gra ‚Satori’ jest z pewnością najmniej stresującą i najbardziej ZABAWNĄ formą doznania jej oddziaływania. Jest to gra planszowa przeznaczona dla dwóch do pięciu osób, która ma na celu wywoływać śmiech, przyczyniać się do pogłębienia zrozumienia i wewnętrznego rozwoju oraz pomagać nam w osiąganiu oświecenia.
Będziesz zdumiony, widząc, że udział w grze ‚Satori’ rzeczywiście umożliwia ci wybaczenie samemu sobie oraz innym ludziom – osiągnięcie tego w taki sposób może wydawać się nieprawdopodobne. Po zakończeniu gry zapewne odczujesz ulgę oraz doznasz zupełnie nowego wymiaru wolności i wewnętrznego spokoju.
Grając w ‚Satori’, można uzyskać niezwykłą głębię zrozumienia własnego życia oraz tego, co dzieje się z nami w danym momencie. Dlatego też warto grać w grę wielokrotnie, szczególnie wówczas, gdy napotykamy trudności i pragniemy znaleźć odpowiedzi na dręczące nas pytania lub zyskać nową perspektywę.
Gra ujawnia wielkie pokłady mądrości – twojej własnej, rzecz jasna – ta zaś objawia się poprzez grę w zdumiewający sposób, który wzbudza zachwyt i inspiruje. Baw się więc, ucz i rozwijaj!

– 7 KROKÓW – proces (ćwiczenie), przez który przeprowadza trener RW podczas sesji indywidualnej lub warsztatu, pozwalający wybaczyć na raz jednej osobie.

– CEREMONIA RADYKALNEGO WYBACZANIA. Ceremonia, to rodzaj rytuału w kręgu, w którym bierze udział od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Został on zaczerpnięty z tradycji Indian. Ciężko w paru słowach opisać jej cały przebieg, ponieważ jest tam wiele istotnych elementów, których omówienie zajęłoby dużo czasu i nadal byłby to tylko opis czegoś, czego trzeba doświadczyć, a nie objąć umysłem 🙂
Najważniejsze jest chyba to, że dzięki wzięciu udziału w ceremonii, można za jednym razem wybaczyć wiele krzywd, róznym osobom, które wyrządziły nam jakieś „zło” w życiu, a także wybaczyć sobie, że skrzywdziliśmy kogoś. Przy czym, nie trzeba nikomu opowiadać, co dokładnie nas spotkało i czy to nas skrzywdzono, czy też to my kogoś skrzywdziliśmy.

Lesława Jaworowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.