Słońce i księżyc - Solaris - rozwój osobisty

Słońce i księżyc

SŁOŃCE

Podobnie jak Słońce jest sercem i siłą ożywiającą naszego systemu, tak i w horoskopie przedstawia ono centralne źródło sił żywotnych, a znak, w jakim się ono znajduje, daje nam możność poznania indywidualności danego osobnika. Tak jak człowiek prymitywny wyraża swą cześć Słońcu, tak i w horoskopie wskazuje nam ono to, co najwięcej podziwiamy i kierunek w jakim dążymy. Dom, w którym stoi Słońce, posiada również bardzo duże znaczenia dla naszego rozwoju.

Jeśli Słońce jest dobrze postawione, to znaczy, jeżeli znajduje się w znakach pokrewnych lub otrzymuje silne i harmonijne aspekty, wtedy warunki rozwoju i przejawiania indywidualności będą pomyślne; natomiast jeśli stoi ono w domach lub znakach nieharmonijnych lub – co gorzej – jest uszkodzone przez jedną lub więcej planet, wtedy chmury osłaniają jego oblicze i jesteśmy w znacznej mierze pozbawieni jego życiem darzącej siły.

Im silniej postawione Słońce, tym więcej siły, energii, wiary w siebie i wpływu na innych.

KSIĘŻYC

Kiedy Słońce zniknie za horyzontem, pozostawiając ziemię w ciemnościach, zjawia się na niebie Księżyc, odbijający w sobie, jak w zwierciadle, promienie niewidzialnego już Słońca. Dlatego symbolizuje Księżyc myślenie refleksyjne, a znak w którym stoi, określa nam rodzaj uczuć nami poruszających, rodzaj osobowości. Tak jak Księżyc daje nam pamięć, wspomnienie a razem z tym tęsknotę do rzeczy ongi przyjemnie przeżytych. Dlatego też silny wpływ ma Księżyc na dzieci i ludzi natury żyjących wyłącznie w uczuciu.

Mocne stanowisko Księżyca wzmacnia pamięć i podnosi zdolność odczuwania wzruszeń, nastrojów i myśli otoczenia, bogacąc w ten sposób ducha własnego. Tak jak ludzie Słońca są skłonni do pomagania innym, tak ludzie z harmonijnie postawionym Księżycem otrzymują wiele pomocy od innych. Przez swą negatywną, uczuciową naturę wywołują nieświadomie opiekę ze strony ludzi o cechach pozytywnych i w ten sposób względnie łatwo przechodzą przez życie. Jeśli jednak Księżyc w horoskopie postawiony jest słabo, lub jest uszkodzony, wtedy łatwo daje się opanować typom ciemnym. Księżyc sprzyja wzrostowi wszystkiego, co powołane zostało do życia przez Słońce, sprzyja jednak także rozprzestrzenianiu się rozmaitych czynników trujących. Dającą i biorącą z powrotem naturę Księżyca mamy w podlegającym mu znaku Raka; i tu chęć oddania wszystkiego i jednocześnie chęć zatrzymania tego wszystkiego – matka oddająca całą duszę swemu dziecku i nie mogąca się z nim rozstać.

Jedna odpowiedź do “Słońce i księżyc”

  1. Astroposzukiwacz pisze:

    Czy to prawda ze Księżyc w koniunkcji ze Słońcem powoduje że ktoś może dużo osiągnać nawet jeżeli jest dużo nieharmonijnych aspektów?Np. Słońce ,Księżyc,Merkury,Saturn w kwadraturze do Marsa i Urana i ascendentu i jeszcze wszystkie niezbyt silne(np. kompozycja nr1 w strzelcu) i bez żadnych aspektów harmonijnych? W przypadku ascendentu w kwadraturze do dokładnej koniunkcji Słońce-Księżyc wielu punktów arabskich w tym punkt szczęścia i losu tworzą nieharmonijne aspekty albo z Księżycem,Słońcem albo ascendentem.
    Pisano to też o trygonie i sekstylu ale to już jest oczywiste(Np. Adolf Hitler miał trygon)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.