Pułapki akceptacji - Solaris - rozwój osobisty

Pułapki akceptacji

Nasze życie jest teatrem, odgrywamy w nim swoje różne role.
Czasem z sukcesem, czasem jest klapa. Niepowodzenia przychodzą kiedy z reżyserów naszych scenariuszy stajemy się aktorami w cudzych sztukach.

Akceptacja takiego stanu rzeczy / sytuacji aktora w czyimś przedstawieniu / prowadzi do nikąd, prowadzi do braku własnej tożsamości i egzystencji w ciemności lęku. Pułapką jest myśl o tolerancji dla przemocy, biedy, głodnych dzieci w Afryce, czy wojen.
Taka karma, można by rzec, to wszystko „tłumaczy”; łzy cierpienie, przemoc. Programy z którymi przychodzimy nie są wszechmocne, tutaj jesteś by je zmienić energią serca, oddychając energią miłości.

Akceptacja nas samych nadaje siłę do powiedzenia sobie prawdy, że moje życie to mój scenariusz i jestem jego twórcą. Znikają wtedy niepowodzenia, ponieważ bieżemy odpowiedzialność za siebie. Wtedy już nigdy nie pojawi się zdanie: to oni są winni że… jestem w takiej sytuacji. To naprawia również relacje z innymi.

Świat się zmienia, rzeka życia prowadzi nas do oceanu, w którym jest wolność i przestrzeń doświadczania. Po drodze mijamy wiele osób, czasem płyniemy, trzymając się za ręce, czasami kłucąc się o pierdoły. To doświadczenia, które kształtują i uczą nas przed oceanem wszechrzeczy. Niekiedy próbujemy płynąć pod prąd, skutki bolesne, nieprawdaż?

Akceptacja siebie samego, to przyzwolenie na płynięcie z prądem życia, koniec lęków, przyzwolenie na szczęście i radość doświadczania każdej sekundy bytu.

Akceptacja to również zobaczenie siebie w innych, to przyzwolenie na to by dostrzec w nich cechy swoje, te jasne i ciemne.

To również świadomość bycia świetlistą cząstką oceanu do którego pcha nas doświadczanie życia. Świadomosć siebie samego ukrytego w człowieku jest podstawą do wyjścia z opresji dogmatów i uwarunkowań, idei bez pokrycia w faktach naszego istnienia.

To Twoja odrębność tworzy pełnię i przestrzeń do rozwoju duchowego, zapewniającego szczęście w działaniu na rzecz siebie i innych, podobnych nam, aktywne bycie w materii, i realizację celów, budujących nową, pełną ciepła Ziemię.

Tak więc akceptacja to wielka wola miłości, która płynie przez nas.

Niech płynie również przez Ciebie.

merhlin

Jedna odpowiedź do “Pułapki akceptacji”

  1. Funproducer pisze:

    Mira pisze:Jest takie podziękowanie: Boże dziękuję za to co mi dałeś za to co mi zabrałeś i za to czego mi oszczędziłeś . W każdym słowie zawarta jest miłość. Wspaniały ojicec dzięki synowi, dzielny syn dzięki ojcu. Tych dwf3ch mężczyzn cudownie się rozwija wspf3lnie. Obydwaj kochają życie i biorą je takim jakie ono jest. Obydwaj rozwijają siłe ducha pokonując przeciwności jakie stanęły przed nimi w ich życiu. Nic dodać nic ująć. Podziwiam takich ludzi! Są WSPANIALI! pozdrawiam Mira

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.