Pomóż Sobie Techniką "Dynamind" - Solaris - rozwój osobisty

Pomóż Sobie Techniką „Dynamind”

1.Wybierz problem (fizyczny, emocjonalny lub mentalny), nad którym chcesz pracować.

2.Złóż dłonie w ten sposób, aby opuszki palców się stykały.

3.Na głos lub w ciszy wypowiedz następujące słowa „Mam problem i może się to zmienić”; „Chcę, aby ten problem zniknął”.

4.Dwoma lub trzema palcami siedmiokrotnie ostukaj każdego z następujących punktów: środek klatki piersiowej; miejsce po zewnętrznej stronie obu dłoni między kciukiem a palcem wskazującym; kość u podstawy karku.

5.Zrób wdech koncentrując się na czubku głowy; zrób wydech skupiając się na palcach u nóg.

6.Objawy mogą się zmieniać w zależności od nasilenia, miejsca lub typu. Powtarzaj powyższe kroki dla wzmocnienia ciągłych efektów.

JAKA ONA JEST?

Technika „Dynamind” (w skrócie DMT) jest bezpieczną, łatwą, szybką i efektywną metodą uzdrawiania opartą na specjalnym połączeniu słów, dotyku, oddechu, i czasami również symboliki. Została zaprojektowana w taki sposób, aby ludzie byli w stanie używać jej sami do likwidacji dolegliwości i stanów chorobowych w mniej niż godzinę. W celu pomocy wszystkim ludziom we wszystkich dolegliwościach w różnych okresach, technika ta może być również używana w połączeniu z innymi rodzajami leczenia.

Całe uzdrawianie pochodzi z wnętrza. DMT sama w sobie nie leczy niczego, pomaga natomiast przygotować umysł i ciało, co z kolei ułatwia uzdrowienie. Okazała się efektywna jako pomoc w uzdrowieniu różnego rodzaju fizycznych, emocjonalnych i mentalnych dolegliwościach. Międzynarodowy zespół praktykujących DMT (w tym grupa dyplomowanych lekarzy-praktyków „Certified Dynamind Practicioners”) cały czas bada skuteczność tej metody w przypadku innych dolegliwości.

DMT może być stosowana osobno albo łączona z jakąkolwiek inną konwencjonalną, alternatywną czy uzupełniającą metodą leczenia. Mogą ją stosować, zarówno dzieci, jak i dorośli. Z sukcesem także została zastosowana w leczeniu zwierząt.
Technika „Dynamind” jest prosta do nauki i stosowania. Do jej poprawnego działania wcale nie musisz zakceptować żadnego systemu wiary czy filozofii. Właściwie zadziała nawet jeśli w nią nie uwierzysz. Niemniej jednak nieustanna negatywna postawa pomniejszy jej rezultaty. Technikę DMT możesz stosować dla siebie, jak i dzielić się nią z rodziną, przyjaciółmi i tymi, którzy są w potrzebie.

JAK DZIAŁA?

Skuteczność Techniki „Dynamind” oparta jest na teorii, że wszystkie fizyczne, emocjonalne i mentalne problemy odnoszą się do napięcia w ciele. Teoria ta zakłada, że napięcie akumuluje się warstwowo a punkty centralne wytwarzają określone objawy. Uzdrawianie odbywa się kiedy warstwy napięcia są rozluźnione.
Według tej samej teorii, kiedy ciało jest w stanie dynamicznego napięcia (coś w rodzaju falistego cyklu następujących po sobie napięcia i relaksu), natychmiast, jak tylko wystąpi niecodzienny stres, automatycznie wchodzi ono w tryb uzdrawiania. Tak długo jak ten dynamiczny stan jest utrzymany, uzdrawianie jest niezwykle szybkie. Dodatkowo umysł uwalnia się od stresu a emocjonalne zmartwienia i niepokoje są tymczasowe i umiarkowane.

Jeśli natomiast ciało wchodzi w stan statycznego napięcia (w rodzaju cyklu wzrastającego oporu), proces uzdrawiania jest zahamowany, dopuszczając tym samym do choroby i dysfunkcji, rozstroju i negatywnego myślenia, złości i powiększającego się lęku. Jakakolwiek metoda, która pomaga ciału przejść ze stanu napięcia statycznego do dynamicznego, pobudzi ciało do naturalnego uzdrawiania.
Efektywne zastosowanie „Dynamind” nie wymaga akceptacji powyższej teorii.

DLACZEGO DZIAŁA?

Każdy etap Techniki „Dynamind” jest oddzielną techniką uzdrawiania samą w sobie. Źródłem tych technik jest starożytna tradycja hawajska, jednak podobne techniki można znaleźć w wielu innych zakątkach świata. Poprzez połączenie i kumulację tych wszystkich technik otrzymywane są niezwykle szybkie efekty Techniki DMT.
Pozycja Dłoni (The Hand Position)

Technika „Dynamind” rozpoczyna się od złączenia dłoni razem w taki sposób, że tylko opuszki palców się dotykają, w pozycji jakby trzymało się globus. Jest to pozycja stosowana w niektórych rodzajach medytacji ułatwiająca uzyskanie odprężenia. Korzysta się z niej również jako podświadomego sygnału mówiącego o tym, że proces uzdrawiania właśnie ma się rozpocząć. W praktyce, Pozycja Dłoni jest utrzymywana w ciągu całego procesu uzdrawiania za wyjątkiem etapu Dotyku.

Wypowiedź (The Statement)

Podstawowa Wypowiedź Techniki „Dynamind”, złożona z trzech części, nie jest ani afirmacją ani prośbą. Jest natomiast potwierdzeniem czy uznaniem problemu, deklaracją oczekiwań oraz określoną wyraźną dyrektywą. Przeanalizujmy taką Podstawową Wypowiedź:

„Mam problem …”. Jest to potwierdzenie, że dany problem istnieje. Najlepiej, jeśli problem jest jasno określony za pomocą objawów, intensywności, wrażenia czy lokalizacji. Nawet zwyczajne potwierdzenie problemu często już inicjuje proces relaksacji.

„… i może się to zmienić.” To, zarówno deklaracja oczekiwania (że problem nie jest stały a ulga jest możliwa), jak i odprężająca myśl.

„Chcę, aby ten problem zniknął.” Jest to dyrektywa. Jeśli myślisz o tym jako o poleceniu dla ciała, podświadomość, mózg, czy cokolwiek innego nie ma wtedy znaczenia. Kiedy wypowiadasz taką wytyczną samemu (samej) sobie, już do pewnego stopnia wchodzi ona w życie. Podstawowa dyrektywa została sformułowana właśnie w ten sposób bowiem działa niemalże na każdym człowieku.
Każda część Wypowiedzi może być modyfikowana dla uzyskania lepszych wyników. Natomiast to, co następuje później, pomaga otrzymać jeszcze lepsze rezultaty.

Dotyk (The Touch)

Dotyk w jakiekolwiek miejsce na ciele stymuluje reakcję energetyczną mającą wpływ na cały fizyczny, mentalny i emocjonalny układ. Dotykanie ciała w pewne miejsca i/lub pewnymi sposobami może wywołać specyficzną reakcję, która równocześnie energetyzuje i uspokaja.

Technika „Dynamind” w etapie Dotyku używa czterech określonych miejsc na ciele w następującej kolejności:

1. Rejon grasicy na środku klatki piersiowej. Wiadomym jest, że dotykanie tego miejsca w określony sposób pomaga pozbyć się obaw, odprężyć klatkę piersiową i mięśnie płuc oraz pobudzić system odpornościowy organizmu.

2. Punkty „Hoku” obu dłoni. Punkty te, znane dobrze w chińskiej akupunkturze, są często pobudzane, by otrzymać ulgę w bólach głowy. Niektórzy uważają, że mają one odżywczy wpływ na całe ciało. Zlokalizowane są na zewnętrznej części dłoni, w miejscu, gdzie przecinają się linie na połączeniu kciuka i palca wskazującego.

3. Siódmy kręg szyjny (kościsty garb na szczycie kręgosłupa u podstawy karku). Używany w hawajskiej pracy nad ciałem. Pobudzanie tego obszaru jest uważane za mające odżywczy i relaksujący wpływ na górną część ciała, kręgosłup oraz obszar miednicy.

Oczywiście, wiele innych punktów czy obszarów ciała można by było użyć, ale te dotyczą przodu, boku i tylnej części ciała oraz są łatwe do osiągnięcia. Stosowanie każdego z tych punktów oddzielnie jest wysoce efektywne, a jeszcze bardziej kiedy używa się ich razem. Jednak w celu uzyskania właściwego efektu koniecznym jest dotykanie głównego obszaru wyżej wymienionych punktów. Ani masaż ani silny ucisk nie jest pożądany.

W Technice „Dynamind” stosuje się następujące cztery metody dotyku:

1. Lekkie Klepanie.
2. Delikatne Wibracje.
3. Poszerzony Kontakt (z lekkim uciskiem).
4. Poszerzony Kontakt (z mruczeniem).

Każdy rodzaj dotyku trwa w trakcie odliczania do siedmiu, nie z powodów ezoterycznych, lecz dlatego, iż jest to łatwy do zapamiętania rytm, i nie jest on ani za długi ani za krótki.

Oddech (The Breath)

Technika „Dynamind” zawiera w sobie specyficzny rodzaj oddychania zwany w języku hawajskim „piko-piko”. Ten sposób składa się z wdychania koncentrując się na jednym punkcie, w tym przypadku na czubku głowy, oraz wydychania ze skupieniem uwagi na drugim punkcie, a mianowicie na palcach u nóg. Oddychanie tą metodą uaktywnia falę energii pomiędzy tymi dwoma punktami, w efekcie powodując jednocześnie relaks i witalność.

Cykl (The Round)

Każda sekwencja etapów Wypowiedzi, Dotyku i Oddechu nazywa się „Cyklem”. Po każdym cyklu sprawdzasz występujące objawy i albo zatrzymujesz proces albo go powtarzasz lub też w przypadku, gdy istota czy położenie objawów się zmieniły – zmieniasz go (zwykle poprzez zmianę Wypowiedzi).

Symbloka (Imagery)

Z powodzeniem do Techniki „Dynamind” można dodać symboliczną wyobraźnię. Proces ten zwyczajnie polega na „przetłumaczeniu” danego symptomu na symbol w umyśle. Taki symbol nazywany jest „symbolicznym kluczem” (lub w skrócie z języka angielskiego „symkey”) i w zamierzeniu otwiera on tak zwany „emocjonalny zamek” (w skrócie z angielskiego „emlock”), który to natomiast pojawia się kiedy wytrzymałość emocjonalna hamuje proces uzdrawiania a słowa nie przynoszą efektu. Symbolicznego klucza używa się po etapie Wypowiedzi a przed etapem Dotyku.

Dla większości osób samo wyobrażanie sobie tego, jak czują dany objaw, powoduje ukazanie się symbolu, z którym można pracować. Dla przykładu: „Przypomina to pchnięcie nożem”, „Czuję się, jakbym tonęła”, „Odczuwam to, jakby ktoś mnie dusił”, etc.

Metodą pracy z symbolem jest zamiana – za pomocą wyobraźni – symbolu negatywnego na pozytywny. Posługując się powyższymi przykładami, ktoś może wyobrazić sobie wyciąganie tego noża i wyrzucanie go; ratowanie przez ratownika; puszczanie i znikanie rąk, które duszą.

Taka zamiana symboli ma spowodować także zmianę doświadczania objawów i polepszenie stanu. Z doświadczeń wiadomo, że trzykrotne z rzędu powtarzanie przemian symboli przynosi lepsze rezultaty.

Ci, którzy mają trudności z wymyśleniem symbolu, ułatwią sobie to zadanie stawiając pytania typu:
„Jeśli dany objaw miałby mieć jakiś kształt, jaki byłby ten kształt?” „Jeśli dany objaw miałby być w jakimś kolorze, co to byłby za kolor?”, „Jaka byłaby waga tego objawu, gdyby takową posiadał?”
Następnym krokiem byłoby posiadanie wyimaginowanego przyjaciela, anioła lub innego pomocnika, który pomógłby w dotarciu do wnętrza ciała i usunięcia tego symbolu o określonym kształcie, kolorze i wadze. Opisywanie tego, co się dzieje, pomaga w procesie. I w tym przypadku udowodniono, że trzykrotne powtarzanie powyższego poprawia wyniki.

WARIACJE

Liczba możliwych Wypowiedzi używanych w Technice „Dynamind” jest nieskończona. Niemniej jednak poniższe pomysły zostały wypróbowane i przetestowane z wynikiem pozytywnym. Po wszystkich tych przypadkach następują oczywiście etapy Dotyku i Oddechu.
Odczuwanie:
Im Wypowiedzi są bardziej dokładne, tym lepsze. Przykłady:
„Czuję ból w trzecim stawie mojego małego palca…”
„Odczuwam niepokój w mojej klatce piersiowej…”
„Czuję złość w brzuchu/żołądku…”
„Odczuwam nadmierny apetyt, gdy oglądam telewizję…”
W tym przypadku, dyrektywą będzie: „Chcę, aby to uczucie odeszło.”

Myślenie:

Wypowiedzi te są pomocne w kwestiach dotyczących przeszłości lub przyszłości.

Przykłady:

„Kiedy myślę o tym, co się stało…”
„Kiedy myślę, że mam wygłosić mowę…”

Moc:

Są to Wypowiedzi przypominające afirmacje, które bardziej wzmacniają lub wytwarzają pozytywne zachowanie niż rozwiązują problem. Najbardziej skuteczne – by rozwiązać jakiekolwiek kwestie fizyczne, mentalne czy emocjonalne – są po użyciu Techniki „Dynamind”.

Przykłady:

„Posiadam siłę, by przemawiać do ludzi bez denerwowania się. Tak, mam ją. Niech się to stanie. Niech stanie się tak.”
„Moje ciało wie jak pozbyć się nadwagi; tak, ono wie i zaczyna czynić to już teraz!”

Toner „Dynamind” (The Dynamind Toner)

Jest pomocny dla uzyskania ulgi w ogólnym napięciu rano i wieczorem lub kiedy zajdzie taka potrzeba.
Rozpocznij Pozycją Dłoni. Następnie po każdej Wypowiedzi wykonaj części Dotyku i Oddechu.
„Być może w moim ciele i umyśle są lęk, niepokój, zmartwienie lub zwątpienie, i może się to zmienić. Chcę, aby wszystkie te problemy odeszły.”
„Prawdopodobnie w moim ciele i umyśle są złość, uraza, nieszczęście lub wina, i może się to zmienić. Chcę, aby wszystkie te problemy odeszły.”
„Gdzieś w moim ciele i umyśle są miłość, pokój, harmonia i szczęście, i jest to dobre. Chcę, aby te uczucia wzrastały i rozprzestrzeniały się.”
„Gdzieś w moim ciele i umyśle są siła, wytrzymałość, zdrowie i witalność, i jest to dobre. Chcę, aby te cechy rosły i rozprzestrzeniały się.”
Swobodnie zmieniaj sformułowania według Twoich potrzeb i chęci.

ZWIERZĘTA I DZIECI

Technika „Dynamind” działa również w przypadku zwierząt i dzieci oraz tych, którzy sami nie są w stanie jej zastosować.

Krok 1
Nawiąż emocjonalne porozumienie z istotą (zwierzę/osoba), której ma się pomóc. Można to zrobić za pomocą delikatnych słów, pieszczoty, głaskania, obejmowania lub przytulania.

Krok 2
Utrzymując fizyczny kontakt ze zwierzęciem lub osobą w wygodny dla obydwu stron sposób, sformułuj Wypowiedź w imieniu istoty, której pomagasz. Przykład:
„… (imię istoty) ma problem i może się to zmienić. (imię istoty) chce, aby ten problem zniknął.”

Krok 3
Dotknij w wybrany przez Ciebie sposób klatki piersiowej osoby lub zwierzęcia (zakładając, że jest to ssak), każdego stawu barkowego i karku. Jeśli dotknięcie karku nie jest wygodne, dotknij ponownie klatki piersiowej.

Krok 4
Wykonaj etap Oddechu trzymając swoją rękę podczas wykonywania wdechu na czubku głowy istoty a podczas wydechu u podstawy jej kręgosłupa (lub stawu biodrowego).

WSKAZÓWKI I SUGESTIE

1. Używaj „Skali Intensywności”. Przed zastosowaniem DMT, wybierz liczbę odpowiadającą intensywności problemu, przy czym 0 oznacza brak problemu a 10 poważny problem. Następnie, by monitorować postęp, po każdym cyklu ponownie wybieraj liczbę.

2. Za każdym razem, kiedy to tylko możliwe, stosuj określone i konkretne uczucia i odczucia przy opisywaniu danego problemu a nie abstrakcyjne sformułowania. „Jestem przeziębiony” jest abstrakcyjne. „Mam zatkany nos” jest już ściślejsze. „Jestem zły” jest w porządku, ale lepiej jest powiedzieć „Czuję gniew w splocie słonecznym”.

3. Jeśli ból lub inny objaw zmienia swoje położenie po jednym cyklu lub wielu cyklach DMT – załóż, że nowe miejsce przedstawia inny objaw w innej warstwie napięcia, niezależnie od tego czy dany objaw jest tego samego typu jak pierwszy czy nie. Dla przykładu, sesja DMT może rozpocząć się bólem w klatce piersiowej w pierwszym cyklu i zmienić się w następnym cyklu w ból w barku lub drżenie w nogach.

4. Jeśli natomiast fizyczny objaw nie zmienia się wcale po trzech cyklach DMT – załóż, że masz do czynienia z tłumionym uczuciem, niezależnie od tego czy jesteś świadoma/y tego uczucia czy nie. Ogólnie rzecz biorąc, załóż złość lub lęk metodą prób i błędów. Użyj następującej Wypowiedzi „Być może jest złość w moim barku” lub „Moje oczy chyba się czegoś obawiają.”

5. Kiedy DMT nie działa wcale, użyj czegoś innego, lub połącz DMT z inną metodą leczenia.

Serge Kahili King
tłumaczenie Katarzyna Weryk
http://zobaczwiecej.pl/kasia
dla http://www.huna.net.pl

2 odpowiedzi na “Pomóż Sobie Techniką „Dynamind””

  1. ania pisze:

    zaczynam mam szum w lewym uchu i nie slysze na lewe ucho

  2. ania pisze:

    szumy w lewym uchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.