Płeć duszy i ciała - Solaris - rozwój osobisty

Płeć duszy i ciała

Płeć duszy nie jest określona przez nasze pierwszorzędne cechy płciowe. W rzeczy samej płeć naszej duszy może być sporym zaskoczeniem dla naszego ciała a szczególnie umysłu.

Mężczyzna z męską duszą

Typ supermana, ponieważ energia fizyczna i duchowa jest jednolita.
Posiada umiejętność redukowania zagrożeń, tępienia zarazy, odwagę do walki z konkurentami i niebezpieczeństwami. Swoją męskością, wpędza w kompleksy wielu innych mężczyzn, zwłaszcza tych z kobiecą duszą i stanowi dla nich niedościgły nieomal wzór. Zwykle jest otoczony gronem poddanych lub sojusznikami. To wojownik, który nie okazuje słabości, strachu i nie chce ustępować. Woli decydować i wygrywać. Miewa kłopoty z negocjowaniem warunków porozumienia, uznając kompromis za rodzaj przegranej. Potrafi bronić skrzywdzonych i słabszych. Posiada zdolność wyczuwania konkurenta, wroga i zapobiegania niebezpieczeństwom. Jest gotów walczyć, nie zważając na rany, jakich dozna. Zwykle nie naraża przy tym słabszych, bezradnych i wymagających opieki. Dzielnie znosi przeciwieństwa i stale wymyśla sposoby, jak je pokonać.

Jeśli nie rozumie wielkości swojej siły, to może mieć tendencje niszczycielskie, skłonność do zaczepek, prowokacji i rzucania wyzwań czyli ryzykanctwa. Jego redukcyjna natura, źle ukierunkowana, bywa przyczyną niszczenia tego, co inni budują lub tworzą. Kiedy jest zły, obrażony lub poniżony, może atakować.

Dla kobiet jest o tyle atrakcyjny, że przyciąga uwagę stanowczością i pewnością siebie. Kobiety wyobraża sobie raczej w tradycyjnej roli, nie akceptując ich aspiracji zawodowych lub zarobkowych. Z góry zakłada, że prawdziwa kobieta za pewne rzeczy nie powinna się nawet zabierać. Trudno mu pogodzić się nawet taką sytuacją, że kobieta prowadzi samochód, a on ma zająć miejsce pasażera. Nie wyobraża sobie również, że kobieta, którą adoruje, daje mu „kosza”, a tym bardziej, że mogłaby go ośmieszyć, wyśmiać lub poniżyć. Dlatego jest ostrożny wobec kobiet, mogących tak postąpić czyli zbyt pewnych siebie, zbyt samodzielnych i niezależnych. Kobieta, jakiej szuka i która dostarcza mu szczęścia, wcale nie musi być wyjątkowo mądra, ale ważne, by nie była dla niego ośmieszeniem. Ma być bardziej jego „wizytówką”, „dowodem” chwały i zwycięstwa. Lepiej, by była zadbana i wzbudzała zazdrość oraz podziw. Powinna uznawać jego poglądy, podziwiać osiągnięcia i respektować decyzje. Ta, która zmusza go do ciągłej adoracji, zapewnia sobie jego wierność, ponieważ lubi zdobywać i z tego powodu pociągają go kobiety zmienne, kapryśne, wymagające, ale potrafiące być zarazem dobroduszne, kokieteryjne i czułe.

Za swój obowiązek uważa dostarczenie środków materialnych, spełnianie kaprysów partnerki, jej obronę i ochronę przed zagrożeniami, a nawet innymi adoratorami. Oczekuje, że w domu będzie ugotowane jedzenie, posprzątane, a dzieci dopilnowane i dobrze wychowane. Usunie awarię sprzętu domowego, a nawet pozwoli się namówić do wyrzucenia śmieci, ale nie da się skłonić do innych prac typowo kobiecych. Odda swoje fundusze tylko takiej kobiecie, która umie je pomnożyć i dobrze wykorzystać. Nie nadaje się do pielęgnacji małych dzieci, lub chorych osób, ale potrafi znaleźć rozwiązanie, jak im pomoc i jak zapewnić dobrą opiekę. Jest twardy dla syna, a pobłażliwy dla córki. Córka może z nim załatwić prawie wszystko samym uśmiechem i przymilnością, a syn musi na wszystko zasłużyć.

Nie zwierza się, nie uskarża, nie rozczula nad sobą. Nie angażuje w plotki. Uważa, że jego czyny, świadczą o nim, więc nie deklaruje raczej tego, czego nie może zrealizować.

Kobieta z kobiecą duszą

Bardzo kobieca, ciepła i gospodarna. Posiada wzmocnią energie dodatnią z duszą żeńską, co umożliwia pomnażanie zasobów, jakimi dysponuje.

Potrzebuje opiekuna, ponieważ czuje się zbyt słaba, aby bronić siebie, swoje potomstwo i rodzinę. Lubi dostawać prezenty, być adorowana, czuć się komuś przydatna, mieć o kogo dbać. Nie znosi samotności, bo w niej upatruje zagrożenia. Do obrony używa metod pokojowych i kompromisów, ponieważ nie umie walczyć w sposób bezpośredni, a jeśli jest zmuszona, to wybierze technikę zakulisową lub przeczekanie zagrożenia. Załatwia sprawy drogą ustępstw, próśb i układów. Szuka protekcji i umie zyskiwać sympatię. Ma w sobie dużo subtelności, delikatności i bezradności. Potrzebuje pewności, że ktoś udzieli ratunku.

Negatywnym aspektem tego wzmocnionego układu energii, jest skłonność do piętrzenia, wręcz mnożenia problemów, przeszkód i wyolbrzymiania spraw. Źle znosi stresy, związane z trudnymi wyzwaniami, dlatego stara się nie podejmować żadnego ryzyka. Może to również oznaczać, że nie wie jak zlikwidować zagrożenie i co może nim być.

Kariera zawodowa nie jest jej marzeniem, ani planem życia chyba, że zmusi ją do tego sytuacja. Najlepiej radzi sobie w zawodach, które umożliwiają pomnażanie bogactw, zasobów. Woli pomagać mężczyźnie w osiąganiu sukcesów, dając mu świetne zaplecze, a sama chętnie pozostaje w tzw. „drugim szeregu”. Szanuje osoby silne, zdecydowane, wiedzące co zrobić w razie kłopotów. O mężczyznę dba i pozostaje mu wierną, jeśli on stanowi dla niej ochronę. Zapewnia mu ciepło domowego ogniska, oszczędne gospodarowanie funduszami, oraz czułą opiekę na wypadek choroby, czy zmęczenia. Wobec mężczyzny, który nie zapewni opieki lub obrony, piętrzy problemy, nasila narzekania, pretensje, oskarżenia.

Dzieci wychowuje tolerancyjnie. Często są one zbyt rozpuszczone i rozkapryszone, bo wyręczane w obowiązkach. Ma kłopot z uznaniem własnych dzieci za samodzielne, bo jest do nich mocno przywiązana. W typowo kobiecy sposób lituje się nad każdym, kto potrafi udawać niezdarę. I takim osobom daje się wykorzystywać. Ma dar leczenia, opieki nad chorymi i załamanymi. Okazuje dużo zrozumienia dla cudzych słabości. Nie jest jej łatwo przeciąć negatywne znajomości lub więzi. Przez to wydaje się niezdecydowana. Długo przeżywa zdradę i każde rozstanie z bliską osobą.

Lubi pogawędki towarzyskie, plotki, codzienne zakupy, częstą zmianę garderoby. Mimo, że jej dom i szafy pękają w szwach, wciąż czuje niedosyt. Lubi gromadzić różne rzeczy, z którymi nie umie się rozstać. W przyjacielskich i towarzyskich kontaktach pełni rolę powiernika lub opiekunki dla ludzi walecznych.

Można pozyskać jej względy popisem odwagi, siły psychicznej, zdolnością znalezienia rozwiązań i udzielenia ratunku, cechami organizacyjnymi, ale też drobnymi prezentami, kwiatami, zaproszeniami na imprezy rozrywkowe. Jest typowo kobieca i trzeba o nią nie tylko zabiegać, ale również umieć dbać o jej bezpieczeństwo.

Mężczyzna z kobiecą duszą

W jednej osobie znajdują się dwa typy energii; ujemna – płci i żeńska – duszy. Teoretycznie, obie energie doskonale się uzupełniają, ale jeśli mężczyzna nie potrafi lub nie chce uznać za atut swojej duszy, wrażliwości oraz pokojowego nastawienia do świata, to zaczyna tworzyć problemy, których rozwiązania oczekuje od innych. Wymyśla je nieomal na poczekaniu, aby móc udowodnić, że widzi zagrożenie i jest gotów zawierać kompromisy. Preferuje stabilne układy, zabiega o protektorów i sympatie osób zdecydowanych. Nie jest zainteresowany wzniecaniem wojny, zatargu, wyzwaniami i ryzykiem. Tak naprawdę chce, żeby istniały problemy, ale tylko pozorne, aby uzasadnić swoją przydatność. Każdą samodzielną decyzję, wymagającą odwagi i samodzielności, przepłaca nasileniem lęków i osłabieniem zdrowia. Za udawanie silniejszego niż jest, płaci sporą cenę, a czasem życiem. Z racji swojej płci fizycznej chce uchodzić za twardego, ale potrzebuje porady, wsparcia, opieki i kierownictwa. Zyskuje sympatię i przyjaźnie, bo otoczony licznym gronem takich osób, czuje się bezpiecznie. Potrafi jednak wykorzystać zaufanie i cudze zwierzenia dla własnych potrzeb. Trudno mu utrzymać tajemnicę i dyskrecję, ponieważ dzięki wykazaniu cudzego błędu, sam czuje się lepszy i mocniejszy, jako ten, który takich samych błędów nie popełnił. Prowadzi czasem bezprzedmiotowe dyskusje, siejące wątpliwości, obawy, wyolbrzymiające skalę zagrożenia.

Nie chodzi mu wcale o karierę i sukcesy, ale o zyski i wzbogacenie – bez narażania się na walkę. Wybierze sposoby pewne, sprawdzone. Potrafi pomnożyć kapitał, ale traci pewność siebie w obliczu pogłębiających się braków lub niedostatku. Jest dobrym dyplomatą, umiejącym asekurować swoje interesy.

Własnym niezdecydowaniem i brakiem radykalnych decyzji, może przysparzać sobie wrogów sądząc, że wszystko da się przeczekać. Z powodu swojej duszy kobiecej nie ma odwagi stanąć w obronie krzywdzonych, a jeśli musi, to bez nadmiernego ryzyka.

W kobietach szuka siły duchowej, odwagi, samodzielności. Nazywa to ich inspiracją do rozwoju zawodowego, naukowego lub materialnego. Sprawia, że kobiety zostają zmuszone do łączenia funkcji rodzinnych i zawodowych. Skłania je do usamodzielnienia, a także niezależności. Bardzo często przerzuca na barki partnerki obowiązek zarobienia na rodzinę. Nawet nieświadomie, ale oczekuje wzbogacenia się poprzez zawarcie związku. Mogą to być także protekcje, ułatwienia, albo inny rzeczowy majątek. Oczekuje, że partnerka sama sobie poradzi z wszelkimi problemami, a nawet awariami sprzętu domowego. Z czasem, ta taktyka powoduje, że sam znajduje się na pierwszym miejscu osób, które wymagają opieki i wsparcia.

Ma podobne do kobiet umiejętności w podejściu do dzieci, osób chorych i starszych. Podąża za modą i w typowo kobiecy sposób maskuje niedoskonałości urody. Trudno go skłonić do wyrzucenia śmieci, ponieważ z zasady nie lubi niczego się pozbywać, więc odwleka. Uwielbia zakupy, zapasy w lodówce, dom z rodzinną atmosferą i poczucie stabilizacji. Ma pełne szafy ubrań i brak zdecydowania, które wybrać. Doskonale sobie radzi z pielęgnacją ogrodu, kwiatów doniczkowych i kiszeniem ogórków.

Jego uwodzenie polega na tym, że wysłuchuje skarg, narzekań, przygotuje śniadanie, obiadek lub kolację. Bardzo dużo kosztuje go wszelka walka o kobietę z twardymi i bezpardonowymi konkurentami. Ustępuje silniejszemu i bardziej zdecydowanemu. Na ogół jest onieśmielony, ale wtedy udaje brak zainteresowania. Kiedy jego adoracje zostaną odrzucone, obraża się i nie ma odwagi podejmowania nowej próby. W intymnych kontaktach jest delikatny, czuły, opiekuńczy i skłonny do ustępstw. Ma problem, żeby się rozstać lub zerwać związek, który nie rokuje już nic dobrego. Zanim to zrobi, szuka sobie związku zastępczego, gwarantującego mu poczucie bezpieczeństwa. Biologicznie może być silny, jak typowy mężczyzna, ale psychicznie jest spragniony pomocy i opieki jak kobieta. Wzbudza instynkty opiekuńcze, czułość i wyrozumiałość.

Usiłując zachować pozory siły i waleczności, a raczej własnej przydatności – może przysporzyć problemów tym, którzy nie zorientowali się, że mężczyzna z kobiecą duszą to człowiek, który nie chce walk, wyzwań, ryzyka lecz sam potrzebuje oparcia w kimś, kto niczego i nikogo się nie obawia. Trzyma się kurczowo norm, mających związek z prawami i przywilejami płci męskiej, ale jednocześnie zachowuje się tak samo jak kobieta, która wymaga opieki, sam nie mając ku temu podstaw.

Kobieta z męską duszą

Posiada fizyczną energię dodatnią, a duchową męską. To połączenie sprawia, że podwaja siłę, jaka stosuje.

Może mieć problem ze zrozumieniem skąd bierze siłę do walki z przeciwieństwami życiowymi. Wielu panów wpędza w kompleksy, dając pokaz odporności psychicznej i umiejętności panowania nad słabościami. Często okazuje się odważniejsza niż nie jeden z panów. Połączenie biologicznej delikatności z siłą ducha, nie tylko zaskakuje, ale bywa sposobem walki z wrogami, zagrożeniami i przeciwieństwami. W niektórych sytuacjach bywa nawet bardziej twarda i zdecydowana niż mężczyzna. Nie da się nikomu podporządkować. Kobieta tego typu czasem traci swoją delikatność, ale szybko się orientuje, że nie powinna. Potrafi wykorzystać cechy płci fizycznej i za nimi ukryć siłę ducha celach w strategicznych. Umie znieczulić przeciwnika lub wroga, wykorzystując płeć fizyczną. Z mężczyznami wygrywa potyczki zawsze wtedy, gdy nie biorą oni pod uwagę jej siły ducha, odwagi i radykalizmu.

Brak sukcesów zawodowych oznacza, że w domu może się stać despotką i władczynią. Za to jest samodzielna i nie przerazi się żadną awarią, niebezpieczeństwem oraz koniecznością szybkiej interwencji, gdy „świat wali się jej na głowę”.

Przyciąga mężczyzn o typie duszy kobiecej, choć biologicznie sama potrzebuje wsparcia. Doceni jednak takiego, który umie dać jej wsparcie, kiedy choruje, zasłabnie lub zajmuje się wychowaniem potomstwa. Stara się dowodzić w związku i rzadko ustępuje ze swoich planów. Domaga się szanowania jej decyzji, opinii i praw. Jest śmiała, zdecydowana i zdolna do eliminacji konkurentek, które „wchodzą jej w paradę”.

Wobec dzieci jest konsekwentna, twarda i potrafi wydawać stanowcze polecenia oraz podejmować trudne decyzje. Może jednak unikać domowych prac, szukając sposobu, aby ktoś inny ją wyręczył. Woli wymyślić sposób na to, żeby zatrudnić pomoc domową. W razie braku takiej możliwości, gdy dom jest zaniedbany, to szybko i sprawnie doprowadzi wszystko do ładu. Dość łatwo wyrzuci zbędne rzeczy, bo nie jest nadmiernie przywiązana do niczego. Trudno się nudzić z tą kobietą, bo zawsze wytycza sobie jakieś cele, którym wszystko podporządkowuje. Nie jest łatwo zyskać jej akceptację, ponieważ widzi świat, ludzi i problemy w dwóch kategoriach; bezpieczne albo groźne. Nic nie załatwia połowicznie i dyplomatycznie. Poświęci prawie wszystko, aby wygrać i zlikwidować wszelkie niepewności. Mężczyzn o płci duchowej męskiej podziwia i jest dla nich sojuszniczką, jeśli uzna, że mają wspólny cel. Jeśli tak nie jest, to staje się bardzo groźnym i zawziętym wrogiem. W prywatnych kontaktach dyktuje warunki, rozkazuje i walczy o zasięg swojej władzy lub wpływów. W intymnych kontaktach lubi przekorę, zdobywanie partnera, pewien rodzaj ryzyka.

Nie ma problemów z odcięciem negatywnych znajomości, czy więzi. Sprzeciwi się zawsze, kiedy uzna jakieś działanie lub plan za nieskuteczny, nieprzemyślany lub rodzący niepotrzebne problemy. Nie czeka na rozwój sytuacji. Bywa mściwa wobec osób, którzy ją rozczarują, zawiodą lub zdradzą. Na moment odwetu – może długo czekać i przygotowywać się tak, aby winny jej krzywdy za wszystko zapłacił. Wobec wrogów i zdrajców nie ma litości, choć może mieć wyrzuty sumienia. Te jednak nie powstrzymają jej przed ukaraniem winowajcy. Jeśli zrywa związek lub znajomość, ponieważ poczuje się oszukana, to nie ukrywa powodów swojej decyzji i uważa za swój moralny obowiązek, poinformowanie o tym inne, potencjalne ofiary.

Dusza uniwersalna kobiety i mężczyzny

Wszystkie osoby, mające neutralną płeć duszy, bez względu na płeć biologiczną, potrafią się dopasować do partnerów, ale także warunków życia. Bez kłopotu znajdują porozumienie z każdym typem duchowym, nie czyniąc nikomu krzywdy, ani nie dając się skrzywdzić. Osoba posiadająca ten typ duszy potrafi rozumować jak kobieta, ale także jak mężczyzna, czyniąc system rozumowania uniwersalnym. To pomaga znajdywać salomonowe rozwiązania wszelkich problemów.

W doborze partnerów miewają jednak trudności, ponieważ nie bardzo wiedzą, czego chcieć i co mogą zaoferować. Uniwersalność, ma zatem także słabe strony, powodując coś w rodzaju połowiczności i zmienności. Raz adorują, a już za chwilę oczekują adoracji. Potrafią rozwiązać wiele problemów, jak osoby o duszy męskiej, a za chwilę mnożą, jak osoby z duszą kobiecą. Potrafią ugotować doskonały obiad, a niebawem wymagać tego samego od partnera lub partnerki. Zmuszają do myślenia i partnerstwa, a także wymiany obowiązkami oraz prawami. Jednocześnie zaś dezorientują, samodzielnie przejmując jakieś zadanie lub nagle go porzucając. W codziennym życiu są przez to uciążliwi, bo zbyt zmienni. Doskonale radzą sobie natomiast w sytuacjach ekstremalnych, bo szybko i chętnie znajdują swoje miejsce, podporządkowując się wymuszonej sytuacji, uzupełniając potencjał energetyczny partnerów.

Dzięki tym ludziom, świat przekonuje się, że człowiek ma zdolności przystosowawcze, a przy odrobinie dobrej woli może być elastyczny w myśleniu i reagowaniu. I owa zmienność, bardziej przybliża te osoby do zachowań charakterystycznych do cech duszy kobiecej. Dzieje się tak dlatego, że gdy walczą, to nie dla zwycięstwa, ale dla obrony. Mają też skłonność do oddania wygranej dla „świętego spokoju”. Nie mają aż tyle odwagi i siły, żeby dobić przeciwnika lub agresora, dlatego przegrywają, ustępując z litości.

Dobrze wykorzystane cechy duszy uniwersalnej mogą być bardzo przydatne w sprawach zawodowych i finansowych. Nie są to ryzykanci, a potrafią pomnożyć swój stan posiadania, a w przypadku kryzysu znajdują wsparcie osób z duszą kobiecą lub męską, co zależy od sprawy, jaką mają załatwić.

Życie osobiste i seksualne osób z duszą uniwersalną lub jak ktoś woli neutralną, z zewnątrz może się wydawać szczęśliwe, ale ich samych dręczy szereg wątpliwości i chwiejności oczekiwań wobec partnerów. Bardzo często czują się winni, że brakło im konsekwencji w postępowaniu. Raz chcieliby odejść, a za chwilę nie potrafią. Płeć fizyczna tych osób jest zdecydowanie lepiej rozumiana przez nich samych i ich partnerów. Powinni raczej wykorzystywać swoją uniwersalność duszy, aby służyła płci fizycznej. Dodatkowe umiejętności, zawsze się przydają! Wiele oczywiście zależy od modelu, w jakim zostali wychowani i wzorców zachowań, jakie nabyli.

Nie powinni się posądzać o niestabilność płci fizycznej tylko przez to, że bywają raz silni, a za chwilę skłonni do ustępstw. Postępując zgodnie z płcią fizyczną, nie zawiodą się na własnej duszy, bo ona świetnie się do nich dostroi, a raczej zadań, jakie podejmą. Częściej niż inni, powinni swoim partnerom przypominać i udowadniać płeć fizyczną i trzymać się roli, jaką ona narzuca.

Kobieta z duszą uniwersalną powinna unikać brania na siebie obowiązku walki, obrony, zdobywania środków na życie, adorowania mężczyzny i przejmowania inicjatywy. Powinna raczej stawiać na swoją kobiecą płeć, pamiętając, że pewnych ciężarów nie udźwignie. Lepiej, jeśli będzie się cieszyć, że jest kobietą, niż narzekać, że nie ze wszystkim sobie radzi. W razie katastrofy, czy zwykłej awarii sprzętu domowego, najpierw powinna poszukać pomocy, a potem dopiero myśleć o samodzielnej naprawie. Jeśli bowiem zacznie demonstrować niezależność i zaradność, to przyciągnie mężczyznę o płci duszy kobiecej i zostanie zmuszona do tego, żeby sobie radzić samodzielnie z kłopotami. Będzie czuła się nieszczęśliwą, wyzyskiwaną i zarazem winną tego, że czegoś nie potrafi. O wiele lepiej poradzi sobie życiowo w związku z mężczyzną o płci męskiej albo uniwersalnej. Wtedy będzie bardziej doceniona jej zdolność do elastycznego rozwiązywania trudnych spraw.

Bardzo trudno zrozumieć i uwieść taką kobietę, bo raz ona dominuje, a za chwilę oczekuje od partnera, aby wykazał się odwagą, oraz inicjatywą. Nie jest wiadomo, czy w końcu potrzebuje wsparcia, czy nie? Mężczyzna, który potrafi wyczuć moment i dopasować się do jej wymagań, zmieniających się niczym w kalejdoskopie, powinien być doskonałym obserwatorem i partnerem na każdą okoliczność.

Mężczyzna z duszą uniwersalną w kontakcie z kobietą o duszy kobiecej, zajmie pozycję typową męską, obronną. Będzie się czuł dowartościowany, szanowany i silny. Przy kobiecie z duszą męską, stanie się zakompleksiony, bo okaże się słabszy psychicznie i mniej odważny. Nie doczeka się uznania i nie będzie się dobrze czuł w takiej roli, mając przecież świadomość biologicznej płci męskiej. Wchodząc w role i zadania kobiety i tak nigdy jej nie zastąpi, więc wcześniej lub później będzie zmuszony do zajęcia się ochroną rodziny przed zewnętrznymi zagrożeniami.

Dla ich własnego komfortu psychicznego, nie powinni podejmować ról i zadań kobiecych, ani też skłaniać swoich partnerek do zadań męskich. Już na etapie wyboru i adoracji kobiety lepiej, jeśli uważają na swoje zachowanie i nie grają roli „opiekunki”, która dba o zdrowie i ukojenie nerwów. To właśnie przyciąga do nich kobiety z duszą męską, szukające pomocy w zbudowaniu „zaplecza” dla swoich przyszłych walk, awansów, wojen z wrogami. Z tego względu, mężczyźnie z płcią duszy uniwersalną byłoby lepiej znaleźć kobietę z duszą kobiecą. Przy niej, jego męskie cechy biologiczne będą umocnione. I da sobie radę z wrogami, oraz konkurencją dzięki umiejętności zastosowania zmiennej taktyki walki.

Mężczyźni o płci uniwersalnej bardzo często sami siebie nie doceniają, nie dowierzają swojej sile duchowej, a raczej jej uniwersalności i zdolności przystosowania do sytuacji. Płeć fizyczna nie ogranicza ich możliwości walki o byt. Mogą śmiało wykazać się cechami typowo męskimi, udowodnić swoją zdolność do rozwiązywania problemów. I wcale nie muszą tego dokonywać w sposób wojowniczy lub podejmować ryzyko. Wiele kobiet ceni sobie ich zdolność do udzielenia ratunku i ochrony rodziny bez narażanie siebie i wojen z całym światem. Są to partnerzy wyjątkowo pożądani przez każdy typ kobiet.

Niestety, bardzo trudno zyskać ich względy i zaufanie. Kobieta, która potrafi wyczuć nastrój tego mężczyzny, elastycznie reagując na jego zmienne potrzeby, zyskuje w nim bardzo wiernego partnera, który wcale nie jest kapryśny, tylko czasem wątpi sam w siebie bez powodu. Niewielkie słowo otuchy, zaufania, wsparcia psychicznego, natychmiast uruchamia w nim cechy typowo męskie. Co prawda, nie dobije wroga, a nawet pozwoli mu odejść w swoją stronę, ale nie pozwoli również krzywdzić słabszych.

Małgorzata Stawarz

Jedna odpowiedź do “Płeć duszy i ciała”

  1. Beata pisze:

    Dzień dobry,
    fantastyczny artykuł. Czy mogę prosić o więcej informacji na temat płci duszy?
    Jak rozpoznać, że jaką duszę ma dana osoba?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.