Papieżyca - Solaris - rozwój osobisty

Papieżyca

Kapłanka reprezentuje w nas wykształcony pierwotnie sposób rozpoznawania rzeczy, a współcześnie niedoceniany i zaniedbany. Racjonalność poparta ideą rozumu nie pozwala nam widzieć automatycznie spraw, które przez to ukryte są za zasłoną, a które istnieją jako naturalny efekt naszych wcześniejszych wyborów. Dotarcie do nich to jakby odkrycie praźródła, tryskającego miłością, empatią i światłem prawdy. Uzyskać przez to można intuicyjny wgląd w sprawy, do których rozum w tej chwili dostępu mieć nie może, ponieważ oko widzi tylko określony przedział długości fali a i szkiełko nie to. Najwyższa Kapłanka reprezentuje żeńską część naszej psychiki. Zwracając się ku swojemu wnętrzu, odrzucając chwilowo logiczne postrzeganie rzeczywistości możemy uzyskać wgląd do źródła wiedzy, energii, miłości, przychodzących z prędkością błysku światła, po czym przyjdzie siła, moc i jasność spraw racjonalnych.

Karta zapowiada zwierzenie się komuś, wtajemniczenie, zrozumienie czegoś, czego się do tej pory nie pojmowało, uruchomienie intuicji, zwerbalizowanie i zharmonizowanie problemów psychologicznych, szczere opowiedzenie o sobie. Czasem otrzymanie ważnego listu, na który się z wiarą czekało i pomyślne załatwienie spraw urzędowych.

PAPIEŻYCA – karta odwrócona:

Brak wyczekiwanej odpowiedzi, albo zagubiony przez nieuwagę czy przypadek list lub dokument. Niekompetentna urzędniczka. Bierne poddawanie się losowi, ucieczka w siebie i swój świat wyobraźni, narastająca cisza i milczenie, chorobliwa nieśmiałość.

Wskazuje na podejmowanie decyzji, bez wcześniejszego rozpoznania istoty rzeczy, na błędy, które wychodzą na jaw, bo wcześniej nie rozpoznałeś(aś) problemu. Budujesz świat tylko dla siebie, oprócz ciebie nikogo tam nie ma. Musisz otworzyć się na innych nie oczekując nic w zamian. Obserwuj procesy zachodzące wokół siebie, zwróć się ku swojemu wnętrzu i zaufaj swojej naturalnej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.