Medytacja wiary w siebie - Solaris - rozwój osobisty

Medytacja wiary w siebie

Od dzisiaj, w miarę możliwości swoimi słowami, powtarzaj każdego dnia tę formułę medytacyjną, uwierz w jej potęgę i skuteczność.
Technika wykonania:
– wybierz spokojne miejsce
– możesz siedzieć, leżeć jak ci wygodniej
– rozluźnij się, nie myśl o niczym, zamknij oczy
– opanowuje cię spokój, cisza, ukojenie
– powtarzaj (mentalnie z wizualizacją):

” Jestem całkowicie spokojny, lekki, rozluźnione jest całe moje ciało, nic mi nie przeszkadza, jestem bezpieczny, jeśli nastąpi hałas otworzę oczy i będę wypoczęty, zrelaksowany, zdolny do dalszej pracy. Mogę także nie otwierać oczu – hałas mi nie przeszkadzana, choć słyszę go i dalej kontynuuję swoją medytację. Jeśli zagraża mi jakieś niebezpieczeństwo, natychmiast otworzę oczy i jestem gotów do wszelkiej aktywnej działalności”.

– weź trzy głębokie oddechy (wdech nosem, wydech ustami otwartymi i złożonymi w kształt litery „o”).
– powtarzaj w myśli starając się wizualizować i rozumieć podawane sugestie medytacyjne (możesz sobie nagrać słowa medytacji na taśmę magnetofonową lub inny nośnik fonii, lecz należy pamiętać o pozostawieniu luzu, aby móc czasem dłużej zastanawiać się nad sentencją podawanej sugestii).
” Dzisiaj i każdego dnia ja, ….. (wstaw imię) jestem wspaniałym, skutecznym i wydajnym człowiekiem. W ciągu nocy mój mózg wytwarza tysiące nowych połączeń między komórkami, abym mógł lepiej wykorzystać ogromny potencjał mojego umysłu. Jestem wyjątkowym i niepowtarzalnym człowiekiem. Ja, ……. jestem wartościowym człowiekiem, inteligentnym tworem natury w każdej sytuacji. Mój mózg ma nieograniczone możliwości. Bardzo wierzę w siebie, w moje zdolności i moją skuteczność w osiągnięciu celów. Przeto wiem, że zasługuję na wspaniałe życie. Dzisiaj i każdego dnia wykorzystuję moje możliwości i zdolności.
Zawsze korzystam z dostępnej wiedzy, cenię sobie zdanie innych i każdego dnia stosuję zdobyte rady i doświadczenia a także pomagam innym w zdobywaniu ich. Każdy dzień rozpoczynam efektywnie i kończę go efektywnie. Każdego dnia krok po kroku, krok po kroku osiągam moje cele, realizuję plany.
Myślę i postępuję pozytywnie, akceptuję całkowicie siebie samego, ale także i innych. W pełni korzystam z życia poprzez aktywne doświadczanie go. Kocham życie! Do wszystkich zajęć dnia codziennego łącznie z chwilami przeznaczonymi na wypoczynek podchodzę z entuzjazmem, radością i zainteresowaniem. Dbam w sposób racjonalny o zapewnienie sobie i innym prawidłowego wypoczynku, relaksu, odczuwam nieposkromiony głód doskonalenia siebie, pomocy innym, czynienia tego co za dobro uważam.
Wierzę w siebie i wiem że mogę bardzo dużo, ale przyrzekam, że spożytkuję tą moc na korzyść swoją i innych. Dlatego będę medytować każdego dnia. Jestem efektywnym i szczęśliwym człowiekiem. Wiem, jakie mam podjąć kroki, aby kroczyć drogą wiodącą do sukcesów.
Jestem świadom moich celów i osiągam je jeden po drugim. Uświadamiam sobie mój nieograniczony potencjał umysłowy i wszystkie zagadnienia, wszystkie sprawy są dla mnie bardzo łatwe do rozwiązania. Jestem radosny i pełen entuzjazmu. Doskonaląc siebie staję się bardzo dobrym i szlachetnym człowiekiem, wierzę w siebie i swoją potęgę jaką jest mój umysł. Mogę całkowicie wykorzystać ogromny potencjał mojego umysłu”.

– teraz stwórz sobie obraz siebie samego w takiej sytuacji jaka jest ci obecnie najbardziej potrzebna do osiągnięcia rozwiązania danego problemu czy temu podobnej sytuacji (zobacz to wszystko wizualnie tzn. obrazowo, ale z sercem, bez pychy i pogardy dla innych, z radością ale swoją, a nie z tego że kogoś pokonałeś w takiej czy innej walce itp.),

– weź trzy głębokie oddechy (tak jak na początku ćwiczenia),
– chwilę posiedź, otwórz oczy i idź do swoich zajęć.

Kosznik Romuald

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.