losowa-wyrocznia - Solaris - rozwój osobisty

TUN. Odwrót (Rezygnacja, Odejście, Porzucenie)

Zadanie polega na dobrowolnym i świadomym odwróceniu się od kogoś, lub czegoś, co się do tej pory robiło i do czego dążyło, a co przestało przynosić satysfakcję wewnętrzną. Obrazuje świadome, bezpowrotne odejście z miejsca, w którym przebywaliśmy do tej pory. Lub: pozwolenie odejścia wszystkim i wszystkiemu, co dotąd pochłaniało naszą uwagę. Pozostawienie realizacji celu innym przyniesie nam szacunek i uznanie, a nam spokój wewnętrzny i możliwość zajęcia się własnymi sprawami, które są zgodne z naszymi prawdziwymi zainteresowaniami. Porzucenie dalszych wysiłków. Odwrotność w każdym sensie, także fizycznym.
Bohaterem Heksagramu jest człowiek zmuszony do rezygnacji z dotychczasowej drogi. Początkowo próbuje trzymać się kurczowo obranego wcześniej kierunku, ale sprawia to jemu i opiekującym się nim ludziom coraz więcej kłopotu i cierpienia, po czym rezygnuje z martwienia się i skierowuje swoje myśli ku wyższym, upragnionym coraz głębiej celom. To ułatwia mu porzucenie przeszłości i swobodne, pełne radości zwrócenie się ku zupełnie nowym sprawom i zainteresowaniom.

1 linia: Kończy się jego czas. To warto wiedzieć, aby nie przywiązać się niepotrzebnie do przyszłości.
2 linia: Zobowiązał się być w sytuacji, z której chciałby odejść, lecz zobowiązania jeszcze trwają. Zapowiada jednak Odejście, od którego już nie odstąpi.
3 linia: Musi przekonać innych, aby sami zapragnęli chwili jego Odejścia, ponieważ nieustanny trud, zrzucony na nich męczy i ich i jego.
4 linia: To, co szlachetne i szczere zwycięża, porzucając przeszłość.
5 linia: Odejście budzi satysfakcję u obu stron. Odchodzą każde ku swojej przyjemności
6 linia: Odchodzi swobodnie i bez lęku ku Nowemu.

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.