losowa-wyrocznia - Solaris - rozwój osobisty

C`IEN. Skromność (Umiar, Cierpliwość, Skuteczność)

Sytuacja, dzięki wewnętrznej rozwadze i zauważeniu tego, co niedoskonałe pozwala powoli, krok po kroku zakończyć pomyślnie pracę. Wyważone, skromne, cierpliwe realizowanie planów. Długotrwałość, powolność, upór w udoskonalaniu zamierzonego efektu. Stopniowo poprawiające się wyniki działań. Zadowolenie z małych osiągnięć, małych zysków, prowadzących do większych. Ćwiczenia, poprawianie, codzienna i cierpliwa praca na końcowy sukces.

Bohaterem Heksagramu jest biedny, ale przedsiębiorczy człowiek, dysponujący skromnymi środkami, aby osiągnąć wielki cel. Zdobywa go w miarę wysiłku, powoli i starannie załatwiając pojawiające się co rusz kłopoty, rozważnie stawiając kroki do przodu, a efekty jego pracy zaczynają być stopniowo zauważane i doceniane. Mimo sukcesu jednak nie popada w samozadowolenie, lecz widzi rzeczy do zrobienia gdzie indziej.

1 linia: Swoje skromne siły i środki poświęca zdobyciu wielkiego celu.
2 linia: Wszyscy widzą jego skromność i niewielkie możliwości, ale również pracowitość, dlatego pozwalają mu działać dalej.
3 linia: Zostaje pochwalony i pomyślnie kończy swoje dzieło.
4 linia: Posuwa się naprzód po obranej sobie drodze z tym, co już zdobył.
5 linia: Nikt nie przypisywał mu takiej siły, więc nie ma przeciwników.
6 linia: Zauważa swoje niewielkie możliwości, co każe mu szukać innych szans na zewnątrz i przynosi uzdrawiające oczyszczenie.

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.