losowa-wyrocznia - Solaris - rozwój osobisty

I. Kąty Ust (Żywienie, Trawienie, Wymiana Energii, Mówienie)

Usta, gardło, system trawienny, albo ogólnie system wymiany energii z otoczeniem, oraz naturalne otwory ciała. Głos, słuch. Może odnosić się do stanu zdrowia tych części ciała, lub też sytuacji, w której słuchamy innych, odnosimy się do czyjejś opinii o nas, słyszymy jakieś informacje, lub sami w odpowiedzi wygłaszamy swoje zdanie. Konsumpcja dóbr materialnych i umysłowych, zarabianie na życie. Przyswajanie i przetwarzanie. W tych wszystkich dziedzinach ważna jest dbałość o prawdziwe potrzeby i autentyczność, wszystko bowiem co w nadmiarze, szkodzi zdrowiu i równowadze. Właściwa dieta, odpowiednia zapłata. Uwaga na każde słowo, aby miało sens i zasadność.

Bohaterem Heksagramu jest człowiek, który nie rozróżniając właściwie wartości usiłuje zaspokoić swój głód tym, co jest mu akurat dostępne. Stopniowo uczy się właściwie oceniać jakość pożywienia i koncentrować na tym, czego pragnie najbardziej, tym samym opanowuje także sztukę powstrzymywania się od jedzenia tego, co dla niego nie jest korzystne. W końcu uniezależnia się od wymiany energii z otoczeniem i potrafi dawać bez końca, nie potrzebując uzupełnień.

1 linia: Nie wie, co dla niego dobre, albo wie, co by go naprawdę zadowoliło, dlatego rezygnuje z rady, jak postąpić. Tak czy siak jest niezadowolony.
2 linia: Ma cele w najlepszym gatunku, ale sam do nich nie dorasta.
3 linia: Wabi go niewłaściwy pokarm, niewłaściwe wartości i cele. Pozwala się wykorzystywać czemuś, co zabiera mu siły.
4 linia: Przyswoił sobie moc koncentracji pożądania na najważniejszym celu, który jawi się poza wszelkimi uwarunkowaniami i ocenami moralnymi. Odważny i niezależny indywidualista pragnie tego, co najcenniejsze.
5 linia: Odstępuje od realizacji celów, ponieważ działa w zgodzie z czasem i aktualnymi warunkami. Nic ponad miarę. Nie pragnie tego, co nie chce samo przyjść.
6 linia: Sam karmi innych swoimi wartościami, niczego w zamian nie pragnąc.

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.