Liczba 3 - Solaris - rozwój osobisty

Liczba 3

Charakter – osobowość

Liczba ta symbolizuje Trójcę , pojawiającą się w wielu religiach i kulturach, mówi nam także o łączeniu się i uzupełnianiu przeciwieństw.

Osoby o tej wibracji lubią błyszczeć i olśniewać otoczenie; są żywe, pomysłowe i niezwykle ruchliwe. Obdarzone są licznymi talentami, cechuje je ogromna ciekawość świata oraz liczne zainteresowania. Zwykle posiadają również chłonny i błyskotliwy umysł.

Czułe, uczuciowe, często porywcze w swej szlachetności i idealizmie, zdolne są do wszelkich poświęceń i wyrzeczeń, aby pomóc przyjaciołom lub dochować wierności swym ideałom.

Trójki obdarzone są wyjątkowym magnetyzmem i głęboką intuicją. Lubią być ośrodkiem zainteresowania, cieszą je pochlebstwa i komplementy.

Pełne ufności, wiary i optymizmu, wolą patrzeć na świat przez różowe okulary. Jak nikt potrafią cieszyć się życiem i dostarczać wielu radości otoczeniu. Zawsze bowiem przyjmują za dobrą monetę to, co zsyła im los. Nie oznacza to, że są w pełni świadome „powagi życia”, rozumieją jednak, że rozgoryczenie nie rozwiązuje problemów, a pesymizm nie jest najwłaściwszą postawą.

Żadna inna wibracja nie dostarcza tyle światła, wdzięku i czaru. Dzięki tym cechom, a także ogromnej łatwości w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi, Trójki są powszechnie lubiane i podziwiane. Jednocześnie cechuje je aktywność i zaradność, swym entuzjazmem i optymizmem inspirują innych do działania Rzadko się zdarza jednak, aby osoby o tej wibracji pragnęły dominować nad otoczeniem.

Sympatyczne, spontaniczne i życzliwe, mają dar do „oczarowywania” i uwodzenia innych, i sprawiają, że każdy, kto ma z nimi do czynienia, wpada w sidła ich „promiennej” osobowości.

Trójki są niezwykle elokwentne, co czasami, niestety, przybiera formę gadulstwa. Zalewają wówczas rozmówców morzem słów, zupełnie się nie licząc z innymi i co gorsza często nie mają nic ważnego do powiedzenia.

Jeżeli liczba 3 wielokrotnie występuje w Portrecie Numerologicznym lub też pojawia się w towarzystwie słabszych liczb, wówczas wrodzona żywotność Trójki przeistacza się we frywolność, próżność i nadmierną powierzchowność. Zrobiłaby wszystko, aby tylko zwrócić na siebie uwagę i stać się centrum zainteresowania. Składa obietnice bez pokrycia, szasta pieniędzmi, a nawet kłamie, wszystko po to, aby choć przez chwilę zrobić wrażenie na otoczeniu. To właśnie wśród Trójek, będących pod wpływem słabych numerów, znajdują się prawdziwi mitomani, wierzący we własne kłamstwa i niedorzeczności.

Jak już powiedzieliśmy, osoby o tej wibracji posiadają wrodzony wdzięk, są bardzo towarzyskie i wyrafinowane; sprawiają, że w ich towarzystwie wszyscy czują się dobrze. Dzięki tym zaletom Trójki cieszą się dużą popularnością i są mile widziane w każdym towarzystwie. Nic dziwnego zatem, że mają wielu przyjaciół i wielbicieli. Uwielbiają tzw. życie towarzyskie, lubią ludzi i samą swą obecnością zdolne są ożywić i rozbawić każde towarzystwo. Drzwi ich domów zawsze otwarte są dla licznych przyjaciół; Trójki bowiem czerpią wiele radości i satysfakcji z przyjmowania gości.

Ci smakosze i sybaryci nie pragną sławy, sukcesu czy władzy. Pragną jedynie wygodnego życia, a nikt jak one nie potrafi docenić i rozkoszować się luksusem i przyjemnościami.

Trójki posiadają zwykle olbrzymią i zaraźliwą energię i żywotność, dlatego też pozytywnie wpływają na otoczenie. Życie z nimi jest przyjemne i pełne wrażeń. Bardzo często jednak są to osoby rozpieszczone, kapryśne i zbyt pobłażliwe wobec siebie samych. Przyzwyczajone do tego, że dzięki swemu czarowi i wdziękowi dostają wszystko, na co mają ochotę, uważają, że wszystko im wolno. Pełne werwy i spontaniczne, Trójki rozkwitają w miejscach uczęszczanych przez osoby podobnie jak one radosne i aktywne.

Dzięki swej inteligencji i błyskotliwości, potrafią rozwiązać niemal każdy problem i dostosować się do każdej sytuacji. Brakuje im jednak czasami wytrwałości w realizowaniu swych celów. Nie tylko niespokojna i niestała natura, jaką są obdarzone, ale i nieustanne poszukiwanie rozrywek mogą sprawić, że osoby te roztrwonią swe wspaniałe możliwości twórcze, wyobraźnię oraz liczne uzdolnienia. Wielkoduszne, czułe i podatne na wzruszenia. Trójki noszą w sobie wielki potencjał miłości, a wobec swych bliźnich są pełne oddania, szlachetności i człowieczeństwa.

Aż do późnej starości osoby te zachowują wewnętrzną młodość i pogodę ducha. Są zawsze otwarte na miłość, piękno, radość, rozrywkę i dążenie do doskonałości. Trójki to istoty „świetliste” i wiecznie „podkręcone”, nienawidzą materializmu, monotonii, systematyczności i przeciętności. Zrównoważona i wsparta pozytywnymi wibracjami, Trójka nie wie, co to zły humor czy depresje. Z pobłażaniem i wielkodusznością traktuje wady i słabości zarówno własne, jak i innych.

Atrakcyjne, kokieteryjne i często próżne, Trójki bardzo przejmują się własnym wyglądem; pragną być w każdej sytuacji zadbane i dobrze ubrane.

Łatwowierność i dobroduszność tych osób jest nierzadko przyczyną wykorzystywania ich przez jednostki wyrachowane i pozbawione skrupułów.

Szczęście i zadowolenie z życia zapewnią im szerokie kontakty towarzyskie, interesującą, twórczą pracę i aktywny tryb życia. Jeśli codzienne życie nie dostarcza im tych podniet, powinny Trójki zrekompensować nudę i monotonię, wypełniając swój wolny czas zajęciem, które by je zafascynowało i zaabsorbowało. Jeśli nie będą nad sobą pracować, mogą stać się wyniosłe, próżne, afektowane, sztuczne i pyszałkowate; uciekając od wszelkiej odpowiedzialności, nie potrafią sprostać trudnym sytuacjom. Nadmiar nierozwiązanych problemów i stresów wywołuje u nich gadulstwo, sprawia, że składają obietnice, których nie mogą, a nawet nie próbują dotrzymać. Podobnie stać się może w przypadku, gdy wykorzystywać będą swój czar i wdzięk dla własnych celów. Często bowiem Trójka jest urocza, kiedy jej na kimś specjalnie zależy, nie zwraca natomiast uwagi na osoby, które jej się nie podobają lub nie przydadzą. Cynizm, arogancja, duma i zarozumiałość – oto kolejne wady, których Trójki powinny się wystrzegać.

Powołanie – zawód – praca – interesy

Pomysłowe i żywotne, Trójki posiadają naturę ludzi wolnych – artystów i twórców, dlatego też nie należy ich zmuszać do tzw. zawodów praktycznych czy konwencjonalnych. Ich talenty znajdą swój wyraz we wszelkiego rodzaju tzw. wolnych zawodach. Trójki należą do wibracji, która obdarza najliczniejszymi talentami. Ekspansywność i bogactwo pomysłów sprawia zawsze są osobami wyróżniającymi się w swym zawodzie.

Z łatwością opanowują każdą dziedzinę wiedzy czy umiejętność, a zdolności, jakimi obdarzyła je natura są tak wszechstronne i różnorodne, że niejednokrotnie trudno im wybrać własna drogę, a później wytrwać na niej dłużej.

Wyróżniają się wszelkie tani, gdzie mogą wykazać się wdziękiem i zaradnością, a także bezpośredniością i łatwością w nawiązywaniu kontaktów z ludźmi. Sukcesy odnoszą w wielu zawodach. Są bowiem inteligentne, ambitne i posiadają bogatą wyobraźnię. Jedyne, czego muszą się nauczyć, aby szybko wspiąć się na szczyt, to koncentracja i wytrwałość. Wtedy sukces przyjdzie sam, gdyż osoby te potrafią czerpać korzyści z innych ludzi i z każdej sytuacji, i zwykle osiągają to, o czym inni nie śmieliby zamarzyć. Poza tym przebacza się im wszystko: „Są przecież takie urocze”…

W sprawach zawodowych na ogół mają dużo szczęścia, a ponieważ zbyt łatwo osiągają to, czego chcą, nie mają wiele okazji do doskonalenia siły charakteru i wytrwałości. Przeciwnie – często ulegają pokusie nie-kończenia raz zaczętej sprawy i zaczynania wszystkiego od nowa. Jeśli więc nie przestaną szafować swymi zdolnościami i energią, niezwykle trudno będzie im osiągnąć sukces.

Ponieważ na ogół nie mają zahamowań ani kompleksów, lecz wprost przeciwnie – lubią się wyróżniać i stanowić centrum zainteresowania, doskonale dadzą sobie radę jako aktorzy, śpiewacy, tancerze, a także jako komicy, wykorzystując swe ogromne poczucie humoru i pomysłowości. W istocie Trójki mogą zaistnieć w każdej dziedzinie sztuk scenicznych, gdyż daje im to możliwość wyrażenia swych talentów aktorskich i artystycznych.

Osoby o tej wibracji mają wszelkie dane, aby osiągnąć uznanie jako projektanci mody czy ogrodów, dekoratorzy, rysownicy, fotograficy i architekci, a także jako handlarze i sprzedawcy upominków, zabawek, artykułów sportowych, biżuterii, dzieł sztuki itp.

Łatwość ekspresji, zarówno w mowie, jak i w piśmie, zdolności literackie, bogata wyobraźnia, fantazja oraz ogromna pomysłowość – wszystko to czyni z Trójek utalentowanych pisarzy, poetów, mówców i dziennikarzy.

Trójki są wielkoduszne i posiadają głęboko zakorzenioną potrzebę służenia innym. Dlatego tak świetnie sobie radzą jako wykładowcy, dyrektorzy szkół, opiekunowie społeczni i pielęgniarze.

Ze względu na wielkie wyczucie kolorów i proporcji, mogą być także doskonałymi malarzami i wybić się w każdej dziedzinie związanej z modą i sztuką.

Mimo że cierpliwość i umiłowanie wiedzy nie należą do najbardziej typowych dla Trójek cech, jeśli poświęcą się medycynie, staną się wyśmienitymi specjalistami w takich dziedzinach, jak: pediatria, ginekologia, chemia, farmacja, dietetyka, choroby skórne i chirurgia plastyczna. Wśród kierunków uniwersyteckich odpowiednie jest dla nich także prawo, gdyż oferuje ono zawód pełen nowości i urozmaicona, podobnie jak kierunki związane z komunikowaniem się i kontaktami z ludźmi.

Jeśli nic miały szczęścia i praca, jaką wykonują, nie odpowiada ich zdolnościom i zainteresowaniom, Trójki powinny poświęcić wolny czas na zajęcia rekompensujące codzienną monotonię.

A zatem w wolnych chwilach powinny praktykować sztuki walki wschodniej, rysować (zwłaszcza karykatury), grać w amatorskim teatrze lub zapisać się na kurs tańca. Równie dobrze mogą wykorzystać swe zdolności językowe, a także zmysł piękna i estetyki, zajmując się dekorowaniem wnętrz lub projektowaniem ogrodów. W przypadku, gdy praca, jaką wykonują, jest interesująca, Trójki wyróżniają się inteligencją i entuzjazmem, zwłaszcza jeśli mają szansę wykorzystać swe artystyczne i twórcze zdolności. Jeśli jednak tak się nie dzieje i Trójki zmuszone są do wykonywania pracy żmudnej i monotonnej, tracą wtedy wszelką radość i zapał, i stają się leniwe i niesolidne. Osoby te nie mają żadnych problemów w dostosowaniu się do otoczenia. Podobnie dzieje się w pracy, gdzie cieszą się uznaniem i sympatią swoich kolegów. Jako szefowie, nigdy nie ciemiężą i nie tyranizują swych podwładnych; akceptują ich pomysły i zachęcają do wykazania się inicjatywą. Mówiąc krótko, zawsze przyjemnie jest pracować dla Trójki.

Sytuacja materialna

Jeśli wibracja ta jest wzmocniona przez inne pozytywne Liczby, wówczas Trójki nigdy nie będą miały kłopotów ze zdobyciem pieniędzy. Niewątpliwie trudniej będzie im je utrzymać.

Zwykle są to osoby posiadające dużo szczęścia. Niechętnie jednak oszczędzają, uważając, iż pieniądz jest po to, aby go wydawać. Tak więc, nierzadko trwonią majątek własny i cudzy.

Na ogół nie ograniczają się żadnym budżetem, są szczęśliwe, inwestując bez namysłu i wydając pieniądze na kosztowne zachcianki i rozrywki. Jednocześnie czerpią radość z obdarowywania innych i wspomagania potrzebujących, a ich hojność nie zna granic.

Trójki są żywiołowe i wspaniałomyślne, ich reakcji nie da się przewidzieć. Jeśli więc nie nauczą się pewnej stateczności i opanowania, i jeśli nadal będą powierzały swe finanse innym, wówczas, mimo wielkiej zręczności i szczęścia w zdobywaniu pieniędzy, będą żyły z dnia na dzień albo – co gorsza – na krawędzi ruiny.

Życie uczuciowe

Osoby o tej wibracji intensywnie i namiętnie przeżywają wszelkie doświadczenia życiowe. Również na miłość odpowiadają namiętnością i żarem.

Zanim jednak spotkają swą prawdziwą „bratnią dusze”, zwykle cieszą się opinią „Don Juanów” czy pogromczyń męskich serc. Wdzięk i czar czyni z nich osoby bardzo atrakcyjne dla płci przeciwnej. Idą wiec od miłości do miłości, niczym motyle przelatujące z kwiatka na kwiatek, przy czym za każdym razem są świecie przekonane, że właśnie teraz przeżywają największą, najprawdziwszą miłość. Nikogo nie chcą zranić, a ich oddanie jest prawdziwe, aż do momentu, kiedy pojawi się ktoś, kto olśni je jeszcze bardziej.

Trójki są uczuciowe i czułe, pełne żaru, lecz ich żywa wyobraźnia i fantazja sprawiają, że często żyją one w innym, nierealnym świecie. Skłonność ta na pewno nie pomaga w znalezieniu partnera, który mógłby sprostać ideałowi, jaki sobie Trójki wytworzyły. W rzeczywistości często są one bardziej zakochane w owym ideale miłości niż w konkretnej osobie. Kiedy jednak prawdziwie kogoś pokochają, można być pewnym, -że będzie to uczucie trwałe i pełne.

Jako małżonkowie Trójki są lojalne, delikatne i czułe. Doceniają atmosferę domowego ogniska i bardzo kochają życie rodzinne. Zdarza się im jednak zaniedbywać najbliższych z powodu niezliczonych zainteresowań i spraw, którymi są w danym momencie zaabsorbowane. Zwykle osoby o tej wibracji nie są zaborcze czy zazdrosne. Jednak ich częste i niespodziewane zmiany nastrojów mogą wywoływać zamęt w głowach najoliższych. Trójki łatwo wybaczają i nie zachowują urazów, są bowiem z natury wesołe, co nie pozwala im się długo gniewać.

Na ogół Trójki nie mają najmniejszych problemów w kontaktach z ludźmi, ale zawsze Trójka najlepiej będzie się rozumiała z inną Trójką, a także z l, 5 i 9, które, podobnie jak ona, starają się dostrzec pozytywną stronę życia.

Mimo że Liczby 2, 4, 6, 7 i 8 są z natury poważniejsze i wewnętrznie bardziej skomplikowane niż 3, te ostatnie nie przejmują się tym, gdyż, jeśli chcą, potrafią znaleźć z każdym wspólny język. Z drugiej strony jednak, nie wszystkim podoba się pozorna frywolność i lekkomyślność Trójek. Dlatego, aby związek z osobą o tej wibracji był szczęśliwy, trzeba ją najpierw bardzo dobrze poznać.

Dzieci Trójki są wesołe i spontaniczne. Zwykle mają wokół siebie mnóstwo przyjaciół. Często owijają wokół swego palca starszych, którzy, zniewoleni ich urokiem osobistym i elokwencją, spełniają każde ich zachcianki. Wskazane jest, aby rodzice nie ulegali zbytnio kaprysom swych pociech i sprawowali nad nimi rozsądną kontrolę, równoważąc dyscyplinę i tolerancję, tak by Trójki od małego uczyły się koncentracji i ćwiczyły silną wolę. Cechy te przydadzą się im, gdy dorosną i będą mogły w pełni wykorzystać swe liczne talenty i osiągać zasłużone sukcesy. Trójki są przez całe życie ufne, marzycielskie i emocjonalne, dlatego też również jako dzieci potrzebują nieustannych dowodów uczuć.

Jako rodzice. Trójki maja skłonność do nadmiernej pobłażliwości wobec swych dzieci; nie chcą komplikować sobie i innym życia. Poza tym, liczne obowiązki towarzyskie nie po/walają im w pełni oddać się życiu rod/innemu. Zawsze jednak są czułe i delikatne, zarówno wobec swych dzieci, jak i współmałżonków.

Uwagi dodatkowe

Misją życiową osób urodzonych pod wpływem wibracji Liczby 3 jest obdarzanie innych miłością i radością, a także uświadamianie bliźnim, że codzienne kłopoty i problemy są nieodłączną częścią naszej egzystencji, dlatego też trzeba do nich podchodzić z optymizmem i spokojem.

Trójki przyszły na świat po to, aby być „światłem” i natchnieniem dla tych, którzy mieli szczęście zetknąć się z nimi.

Planeta: Jowisz

Kamień: turkus, granat, ametyst

Metal: cynk, cyna

Znak zodiaku: Ryby, Strzelec

Dzień: czwartek

Kolory: niebieski, purpurowy, fioletowy Szczęśliwe liczby: 3, 5, 8.

Sławne Trójki: Andriej Sacharow, Ella Fitzgerald, Stefan Zweig, Antouio Gaudi, Maja Pliseckaja, Kartezjusz, Salwador Dali, Karol Dickens, Yictor Hugo, Lamartine, Rimbaud, Sara Bern-hardt, Talleyrand, Paul Yalery, George Sand, Scott Fitzgerald, Henry Miller, Maria Callas, Juan Casanovą

6 odpowiedzi na “Liczba 3”

 1. Danny7 pisze:

  w 75% pasuje. Reszta która nie pasuje uległa lekkim odchyleniom ze względu pracy nad sobą. Będzie tylko lepiej i lepiej 😀

 2. Hanna pisze:

  Pasuje jak wypisz wymaluj. Teraz i tak samo 4 lata temu. Wiadomo. występują różne małe odchylenia i w miarę gdy się zmieniam, naginam oryginalne cechy mojej trójkowości. Bo trzeba się rozwijać, przełamywać swoją granicę komfortu, ale nie da się ukryć że najbardziej czuję się sobą gdy jestem taka tak w tym opisie. Cała ja. 🙂

 3. Olo pisze:

  Zupełnie i to kompletnie nie pasuje. Jestem trójką złożoną z liczby 21, a w dacie mam dużo jedynek. Może to wina tego.

 4. Xenia pisze:

  U mnie 99% pasuje bardzo dobrze, jestem 3 z 30. I lwem równocześnie. Ale mieszkam z trójką z 21, która już nie jest, taka oczywista; nie ma zmysłu artystycznego(ale ma techniczny, ścisły), trudno jej nawet zrozumieć (dla mnie wrodzone chyba), jak robić dobrze zakomponowane zdjęcia. I nie potrafi się tak dobrze ubrać, jak większość trójek, brak mu tego smaku trojkowego. I także wyczucia kolorów i form zodiakalnych wag nie ma,choć to trójka waga. Z trójek, pasuje mu tylko harmonijna twarz i sylwetka.Jest typem samotnika, choć łatwo łapie powierzchowne kontakty, jeśli chce, jakieś typu pogaduchy w pociagu, taxi. Ale bez przyjaciół obok, może istnieć. I jest to nietypowo oszczędna trójka, nie to co ja(ha ha), minimalista, nie lubi kupować niczego, co nie niezbędne. W wielu sprawach bardzo jesteśmy różni, choć oboje trójki. Pare wspolnych elementów, jednak się jeszcze znajdzie; oboje lubimy podróże, choćby w necie, w książkach, zwiedzanie, inne kultury i historia(albo przyszłość), astronomia, nas ciekawią, oboje nie zostawimy kogoś bez pomocy. Ale ja jestem bardziej otwarta i spontaniczna,szybko się decyduję,on trudniej rusza jakieś stare przyzwyczajenia,sprawy(np.trudniej zmienia pracę i wogole wszelkie status quo). Także , jak widzicie, trójki mogą się mocno różnic, mimo pewnego wspólnego mianownika.

 5. Bożena pisze:

  Czy dziecko urodzone jako 3 przez cesarkę nie pchające się jeszcze na świat tylko wyciągnięte przedwcześnie możliwe jest żeby nie było trójką tylko jakąś inną wibracją?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.