Krótko o książkach OSHO - Solaris - rozwój osobisty

Krótko o książkach OSHO

Osho jest jednym z pierwszym mistyków w historii, którzy mieli to szczęście, że ich słowa mogły być zarejestrowane (na taśmach audio i video) i rozpowszechniane po całym świecie, a także – zachowane dla przyszłych pokoleń. Za jego życia opublikowano około 250 tytułów w Hindi i około 280 tytułów w języku angielskim. Niektóre z tych książek są jeszcze obecnie wznawiane lub dostępne na aukcjach internetowych lub w antykwariatach.
Publikacje Osho są coraz bardziej popularne na rynkach wydawniczych całego świata. Obecnie z Fundacją Osho International (OIF), zarządzającą prawami autorskimi, współpracuje ponad 220 wydawców włączając tak renomowane firmy jak: Random House i St. Martin Press w USA, Bompiani i Mondadori we Włoszech, Random House i Goldman w Niemczech, Penguin w Indiach, Random House i Mondadori w Hiszpanii. Wiele fragmentów wykładów OSHO można także obejreć w Internecie (np. na: youtube.com).
W 1990 roku było podpisanych zaledwie 36 umów wydawniczych na ksiązki Osho. W chwili obecnej jest ponad 2550 podpisanych, aktywnych kontraktów wydawniczych na książki Osho w 54 językach. W samym tylko języku hiszpańskim wydaje się ponad 250.000 książek rocznie (14 wydawców). Jego książki coraz częściej stają się nie tylko bestsellerami w obrębie danego wydawnictwa, ale plasują się również na krajowych listach bestsellerów. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Osho stał się autorem obecnym w niemal każdej księgarni. Średnie nakłady podstawowe wzrosły z 2000 – 3000 do poziomu 25000.

Popularność książek Osho, także na polskim rynku wydawniczym, wzrasta w tempie lawinowym.
W bieżącej sprzedaży mamy ponad 20 tytułów. Spośród nich wyróżnia się seria poradników psychologicznych NOWY HORYZONT AW, z których pochodzą zamieszczone tu fragmenty.

BLISKOŚĆ. Zaufaj sobie i innym
DOJRZAŁOŚĆ. Odpowiedzialność bycia sobą
KREATYWNOŚĆ. Uwolnij swą wewnętrzną moc
INTELIGENCJA. Twórcza odpowiedź na nasze czasy
ŚWIADOMOŚĆ. Klucz do życia w równowadze
RADOŚĆ. Poczucie szczęścia, które masz w sobie
WOLNOŚĆ. Odwaga bycia prawdziwym
INTUICJA. Wiedza wykraczająca ponad logikę

Każda z tych książek w jasny i zdecydowany sposób rozprawia się z jednym problemem. Dzięki temu, Czytelnicy mogą z łatwością wybrać te książki, które dotyczą interesujących ich spraw. Ci, którzy czują się szczęśliwi, spełnieni, którzy odnaleźli równowagę w życiu, nie muszą po te książki sięgać. One są skierowane do wszystkich pozostałych. Grono czytelników zachwyconych książkami Osho jest imponujące, żeby wspomnieć tylko Dalaj Lamę, Deepaka Choprę, Frederico Felliniego, Shirley McLaine. Jakże bowiem nie zgodzić się ze słowami:

Jedyny obowiązek jaki posiadasz – to być szczęśliwym. Uczyń z tego swoją religię. Jeśli nie czujesz się szczęśliwy, to cokolwiek robisz, coś jest źle i konieczne są zmiany. Niech decyduje poczucie bycia szczęśliwym.

Wszystkie fragmenty książek OSHO udostępnione zostały dzięki uprzejmości wydawnictwa NOWY HORYZONT AW

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.