Kalendarz kosmobiologiczny. Naturalny kalendarz płodności - Solaris - rozwój osobisty

Kalendarz kosmobiologiczny. Naturalny kalendarz płodności

Istnieje kilka metod wyznaczających dni płodne i niepłodne. Stosuje się je, aby zajść w ciążę i urodzić zdrowe dziecko lub aby uniknąć ciąży. Niektóre metody umożliwiają wybór płci dziecka.

Najbardziej rozpowszechniona jest metoda termiczna, w której przez pomiar temperatury wnioskuje się o dniach płodnych.

Znaną staje się też metoda Amerykanki Louise Lacey, zwana koncepcją księżycową czy też poczęcia księżycowego. Bazuje ona na starych przekazach, wg. których fazy zmieniają się w zależności od rodzaju światła Księżyca.

Tutaj szerzej zostanie omówiona metoda kosmobiologiczna (astrologiczna) znana również jako cykle Jonasa.

Wydaje się, że jest najlepszym sposobem planowania rodziny i świadomego macierzyństwa.

Dr Eugen Jonas, czeski lekarz i naukowiec, jest autorem naturalnej i całościowej metody poczęcia. Prowadził swe badania w Czechosłowacji, w państwowym instytucie Astra. Swą pracę zaczął w roku 1956 i swe życie poświęcił badaniom i propagowaniu dodatkowego – raczej jednak, jak sie okazało, głównego – cyklu płodności kobiet, który przebiega niezależnie od cyklu menstruacyjnego.

Dr Jonas dokonał ponad 30 tysięcy obliczeń. Były one analizowane przez niezależną komisję w Budapeszcie. Została stwierdzona kwota trafności między 98 a 100%. Wielu ginekologów pracuje z tą metodą, a liczne wyniki badań zostały opublikowane w międzynarodowych czasopismach kobiecych oraz astrologicznych.

Dr Jonas odkrył, że również w tym drugim cyklu regularnie odbywa się jajeczkowanie (dodatkowe). Ma ono miejsce wtedy, gdy u kobiety powtarza się faza Księżyca z chwili jej urodzenia.

To tłumaczy wiele niechcianych ciąży, gdy poczęcie ma miejsce podczas dni płodnych indywidualnego cyklu Księżyca, które mogą przypadać w czasie dni niepłodnych cyklu menstruacyjnego, nawet w czasie miesiączki, której dni (w tzw. naturalnej metodzie zapobiegania ciąży) dotąd uchodziły za „pewne” pod względem niepłodności.

Największa trafność poczęć ma miejsc wtedy, gdy oba cykle płodności nakładają się na siebie.

Dodatkową zaletą cyklu kosmobiologicznego jest to, że informuje o płci poczętego dziecka. Wskazuje na to znak Zodiaku, w jakim znajduje się Księżyc w chwili poczęcia. Wg. opracowań dr Jonasa, metoda kosmobiologiczna daje 98% pewności wyboru płci dziecka, o ile czas stosunku będzie dobierany tak, aby wypadał w środku życzonego (żeńskiego lub męskiego) znaku i w najpłodniejszym okresie kobiety.

Gdy więc Księżyc znajduje się w którymś ze znaków żeńskich, jak Byk, Rak, Panna, Skorpion, Koziorożec czy Ryby, poczęta będzie dziewczynka.

Gdy Księżyc znajduje się w którymś ze znaków męskich, a więc w Baranie, Bliźniętach, Lwie, Wadze, Strzelcu czy Wodniku, poczęty zostanie chłopiec. – Księżyc zmienia znak co dwa i pół dnia. – Dla płci dziecka decydujący jest moment faktycznego zapłodnienia komórki jajowej.

Kałuski Bogusław

Tekst Bogusława Kałuskiego „Naturalny kalendarz płodności. Kalendarz kosmobiologiczny” pochodzi ze strony
http://astrologia.kaluski.net/uslugi.php?id=835

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.