Głupiec - Solaris - rozwój osobisty

Głupiec

Karta przedstawia wędrowca, człowieka, który nie wie dokąd idzie. Każde miejsce, w którym się znajduje jest dla niego obce i czeka tam na niego nieprzyjemne doświadczenie. Cały swój dobytek niesie na kiju. Głupiec wszędzie jest obcy, nikt go nie zna, wędruje z miejsca na miejsce a psy szarpią jego spodnie. Znalazłeś(aś) się w jakiejś nowej sytuacji życiowej. Są takie okresy w życiu człowieka, że nagle sprawy przybierają niekorzystny dla niego obrót, kończy się praca, opuszczają go przyjaciele, traci cały swój dobytek i nie ma dość siły aby to wszystko uporządkować. Wyrusza więc w ciemno, narażony na niewygody w poszukiwaniu nowego życia. Nie od razu znajdzie właściwą drogę, potrzebne jest mu doświadczenie, a on nie wie jak poruszać się w nieznanym terenie. Może liczyć jedynie na Opatrzność, która w krytycznych sytuacjach czuwa nad jego losem.

Karta może też zapowiadać spotkanie z nieznajomym, który da niezwykłą radę, radosną niespodziankę, przygodę, entuzjazm, wejście w nowe środowisko.

GŁUPIEC – karta odwrócona:

Zagubienie i zbłądzenie. Lęk przed wszystkim co nowe i nieznane. Niezamierzona pomyłka, zguba, strata. Błędna decyzja. Ośmieszenie, ogłupienie, chaos wewnętrzny, niemożność wyciągnięcia logicznych wniosków ze swoich doświadczeń. Nieśmiałość. Bezsilność. Złośliwe i pogardliwe chichoty za plecami.

Karta może oznaczać spore kłopoty w sytuacji bez wyjścia, prawdopodobnie zabrnąłeś(aś) w tzw. ślepą uliczkę, jeżeli kierowałeś(aś) się radą kogoś kogo obarzyłeś(aś) zaufaniem, powinieneś(aś) wycofać się i poszukać innej drogi. Przeznaczeniem Głupca jest błądzić i popełniać błędy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.