Feng Shui dla rozsądku - Solaris - rozwój osobisty

Feng Shui dla rozsądku

Przede wszystkim pamiętaj, że to Feng Shui ma służyć Tobie, a nie odwrotnie. Żadne remedium, zasada, ani inny element sztuki Feng Shui nie jest ważniejszy niż Ty i Twoje odczucia. Na przykład, jeśli nie lubisz sztucznych kwiatów, kryształów, dzwonków wietrznych czy lusterek bagua, nie umieszczaj ich w swoim mieszkaniu czy pokoju. Z pewnością znajdziesz inny sposób na rozwiązanie kwestii, które Ci nie odpowiadają. Przy wprowadzaniu jakiejkolwiek zmiany zapytaj siebie: „Czy tak jest naprawdę lepiej?”, „Czy teraz bardziej mi się podoba to miejsce/ ten pokój/ to mieszkanie?” Zaakceptuj zmianę tylko wtedy, kiedy zdecydowanie odpowiesz sobie twierdząco.

Traktuj swą przestrzeń życiową jako harmonijną całość, a nie zbiór oderwanych od siebie pól. Wprowadzając jakąś zmianę w wybranym polu bagua, zastanów się, czy współgra z innymi polami i pasuje do całości mieszkania. Jeśli nie, znajdź bardziej harmonijny sposób, a dzięki takiemu podejściu unikniesz w swoim życiu zmian, które polepszając jedną sferę, zaburzą inne.

Podczas wprowadzania zmian w mieszkaniu czy pokoju, zwracaj uwagę na symboliczny wymiar swoich działań. Zastanów się, co symbolizują cechy fizyczne przedmiotów, które umieszczasz w wybranych miejscach, albo Twoje skojarzenia związane z tymi przedmiotami. Jeśli kaktusy kojarzą Ci się przede wszystkim z czymś kłującym, nie umieszczaj ich w polu związków, bo wkrótce potem możesz odczuć nieprzyjemnie kłujący charakter Twoich relacji z innymi ludźmi, a szczególnie w swym związku intymnym.

Pamiętaj, że bardzo ważna jest intencja, która towarzyszy Ci podczas wprowadzania zmian w mieszkaniu. Ten sam obrazek czy roślina może mieć różne znaczenie symboliczne w zależności od przyczyny, dla której umieszczamy ten a nie inny przedmiot w tym a nie innym miejscu. Dla podkreślenia swej intencji, możesz wypowiedzieć ją głośno albo chociaż wyraźnie sformułować w myśli w momencie, kiedy umieszczasz jakiś przedmiot w wybranym miejscu czy dokonujesz innego typu zmiany.

Nigdy nie wprowadzaj żadnej zmiany, która w jakiś sposób zaburza funkcjonalność danego miejsca. Chyba najczęściej powtarzanym błędem jest zawieszanie dzwonków wietrznych w przejściach tak, że każdy musi się pochylać, by pod nimi przejść. To samo dotyczy ustawiania jakichś sprzętów na swojej drodze, zmuszając tym samym wszystkich domowników i gości do omijania ich i marnowania energii.

Dbaj o estetykę swojej przestrzeni życiowej. Nie tylko funkcjonalność, ale także wrażenie estetyczne świadczy o dobrym feng shui pokoju czy mieszkania. Idealne jest miejsce, w którym z przyjemnością przebywają wszyscy domownicy i goście.

Nie wprowadzaj zmian tam, gdzie ich nie potrzebujesz. Jeśli Twoje życie układa się dobrze, dobrze czujesz się w swoim domu, a stosunki z innymi są harmonijne, nie wprowadzaj radykalnych zmian w swoim mieszkaniu, choćby nawet jego wystrój był sprzeczny z niektórymi zasadami Feng Shui. Widocznie intuicyjnie udało Ci się stworzyć swoją własną harmonijną całość, a zatem zamiast ją zmieniać, odtąd po prostu świadomie korzystaj z jej dobroczynnych skutków. Rozejrzyj się uważnie wokół po swoim mieszkaniu, postaraj się zrozumieć, w jaki sposób stworzyłeś tę harmonię i ucz się od siebie, bo jesteś prawdziwym ekspertem Feng Shui.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.