dobre książki - Solaris - rozwój osobisty

dobre książki

PODRÓŻ WARIATA KSIĄŻKA, KTÓRA ZMIENIA SENS TEGO ŚWIATA

podróż wariata

ŻYCIOWY STRZAŁ

„Spełnianie obcych marzeń

jest dobre tylko dla twoich wrażeń

i zdobywania doświadczenia

w podglądaniu cudzego spełnienia

jeżeli będziesz w tym trwał

przegapisz swój życiowy strzał”

 

DYSK

„Wszystko czego doświadczasz w życiu

zapisane jest w twoim pliku przekonania

na dysku dopuszczalne doznania

chcesz zagrać w inną grę

to napisz nowy program

i wgraj jego treść”

 

STRACH

„Twój strach odejdzie wtedy

Kiedy wyrzucisz z siebie

poczucie biedy

i zaczniesz robić to co potrafisz

nie myśląc o tym

że znów nie trafisz”

www.rafaelnoun.wordpress.com

 

Ścieżka Miłość

W każdym związku są dwie połówki. Z tych dwóch połówek odpowiadasz tylko za swoją połowę. Nie odpowiadasz za tę drugą.

Na ścieżce miłości nie ma żadnych jeśli, nie ma warunków.

Kocham cię bez powodu, bez uzasadnienia. Kocham cię takim, jakim jesteś.

Nie mamy prawa nikogo zmieniać i nikt nie ma prawa zmieniać nas. Jeśli mamy zamiar się zmienić, to dlatego, że sami tego chcemy.

Aby stać się mistrzem miłości, musimy ćwiczyć się w niej nieustannie. Budowanie więzi międzyludzkich jest także sztuką, w której mistrzostwo osiąga się poprzez ćwiczenie. Doskonalenie więzi jest zatem aktywnym działaniem.

Najszczęśliwsze momenty w naszym życiu są wtedy, gdy bawimy się jak dzieci, kiedy śpiewamy i tańczymy, kiedy odkrywamy coś nowego i tworzymy po prostu dla zabawy. Wspaniale jest zachowywać się jak dziecko. Jako dzieci jesteśmy niewinni i wyrażanie miłości jest czymś naturalnym.

Życie daje ci dokładnie to, czego potrzebujesz. Jeśli otworzysz oczy i rozejrzysz się dookoła, zobaczysz, że masz tu absolutnie wszystko, czego potrzebujesz.

Gangaji, Diament w Twojej Kieszeni

Gdy pragniesz wolności, wtedy musisz być skłonny do konfrontacji z tym, od czego uciekasz w jej poszukiwaniu.
Generalnie, większość ludzi ucieka od jakiegoś rodzaju bólu, przeważnie bólu dziecięcego spowodowanego potrzebami, które nie zostały zaspokojone w dzieciństwie. Ból może mieć zarówno fizyczne, jak i psychologiczne aspekty. Może mieć przyłączoną do niego historię lub może to być po prostu pole energii, jak na przykład poczucie negatywności lub poczucie strachu.

Rozmowy o tajemnicach psychoterapii

Autorzy książki przedstawiają w popularny sposób podstawowe nurty, szkoły i metody współczesnej psychoterapii, odpowiadając na różne pytania, które mogą nurtować osoby zainteresowane psychoterapią lub poszukujące pomocy terapeutycznej. Jak działa psychoterapia, co wydarza się w relacji psychoterapeutycznej, jakie trudności występują podczas psychoterapii, czy psychoterapia jest skuteczna? – to ważniejsze z omawianych pytań.
Książka zawiera wiele ciekawych przykładów z praktyki psychoterapeutycznej, jest adresowana do szerokiego kręgu odbiorców, w tym do studentów, psychologów, nauczycieli i osób, których bliscy korzystają z terapii.

Przeczytaj wstęp do książki „Rozmowy o tajemnicach psychoterapii” Lidii Grzesiuk i Krzysztofa Krawczyka. Czytaj…

Esther i Jerry Hicks

Esther i Jerry Hicks – amerykańscy odkrywcy Prawa Przyciągania od 20 lat przekazują jego sekrety nie tylko Ameryce ale i całemu światu. Dzięki nim miliony osób na całym świecie zrozumiało jak proste prawa rządzą osiąganiem pragnień i realizacją marzeń.

OKRUCHY BOGA

Książka Okruchy Boga jest psychologicznym eksperymentem, który dzięki zastosowaniu pewnych technik hipnozy odświeży nasze spojrzenie na świat.

SEKRETY DŁUGOWIECZNOŚCI

Młody wygląd i świetne samopoczucie nie są zarezerwowane dla bogatych i tych, którzy poddali się operacjom plastycznym. Dożyć 100 lat jest łatwiej niż większość ludzi sobie wyobraża. W książce SEKRETY DŁUGOWIECZNOŚCI doktor Maoshing Ni podaje wiele prostych wskazówek. Są one wynikiem jego dwudziestoletnich badań stulatków w Chinach, a także wynikają z 38 pokoleń tradycji lekarskiej w jego rodzinie. Dłuższe, zdrowsze i szczęśliwsze życie nie jest rezultatem wyszukanych diet, skomplikowanego systemu przyjmowania suplementów albo jakichś precyzyjnie określonych ćwiczeń fizycznych, lecz raczej wprowadzenia drobnych i prostych, ale dokładnie dobranych do potrzeb każdej jednostki, zmian oraz wyeliminowania z życia szkodliwych nawyków.

Pokonaj lęk i obawy

„Obudź się i żyj! Nikt nie jest skazany na brakszczęścia, lęk i zmartwienia, życie w ubóstwie ani problemy ze zdrowiem. Masz moc pokonywania przeciwności losu i osiągania szczęścia, harmonii i dobrobytu. Masz w sobie siłę, żeby wzbogacić własne życie”.

Psycholodzy już dawno odkryli, jak wielką moc ma pozytywne myślenie i wzorce zapisane w podświadomości. Dr Murphy zaś uczy, jak skutecznie wpływać na podświadomość i zastępować szkodliwe przekonania wzorcami prowadzącymi do sukcesu.

Zdobądź bogactwo i odnieś sukces

Nie jesteś niewolnikiem zastanych układów – to nasz sposób myślenia i wzorce zapisane w podświadomości warunkują jakość naszego życia. Dr Murphy uczy, jak skutecznie wpływać na podświadomość i zastępować szkodliwe przekonania wzorcami prowadzącymi do sukcesu. Radzi, jak przezwyciężyć trudności i uzyskać realny dobrobyt, czerpiąc m.in. z twórczych sił umysłu. Dzięki jego wskazówkom pewien człowiek pięciokrotnie zwiększył swoje dochody – ten i inne sukcesy zainspirują również ciebie.

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.