Być czy mieć - Solaris - rozwój osobisty

Być czy mieć

Chciałbym dzisiaj podzielić się z tobą moim przemyśleniami na pewien temat a mianowicie: czy lepiej być czy mieć oraz jakie zależności między tymi dwoma „płaszczyznami” zachodzą. Powszechnie uważa się, że trzeba MIEĆ (dom, partnera, pieniądze…) aby BYĆ (szczęśliwym, radosnym, kochającym). Możliwe, że ty też masz takie przekonanie. Jeśli tak to mam nadzieje, że ten artykuł pomoże ci zmienić światopogląd w tej kwestii i otworzy ci oczy.

A więc od razu, nie owijając w bawełnę: BYĆ CZY MIEĆ?

Zdecydowanie BYĆ!!!, ponieważ:

Najpierw „jesteś” – „szczęśliwy”, „mądry”, „miłosierny” czy inny – następnie zaczynasz „robić” rzeczy w oparciu o to poczucie – i wkrótce przekonujesz się, że twoje postępowanie przynosi ci to, co zawsze chciałeś „mieć”. – ROZMOWY Z BOGIEM 3

Dostrzegasz różnice między robieniem po to, aby mieć, a byciem i wynikającym z tego stanu działaniem – co w konsekwencji prowadzi do MIEĆ?

„Nie oznacza to, że należy wyeliminować ze swego życia „robienie” i „mienie”. Chodzi o to, że to, czego „robienia” czy „mienia” doświadczysz w swoim życiu, będzie płynęło z twojego „bycia” – a nie prowadziło do niego.” – ROZMOWY Z BOGIEM 3

Być i mieć to w gruncie rzeczy to dwa aspekty tego samego.
CHODZI O KOLEJNOŚĆ!!! Świat to lustro. Twój świat zewnętrzny jest dokładnym odbiciem twojego wnętrza. Zamiast mieć po to żeby być BĄDŹ A PRZYCIĄGNIESZ TO CZYM JESTEŚ. To działa bez wyjątków. Jeśli jesteś szczęśliwy doświadczasz zdarzeń, które odpowiadają twojej wibracji. Natomiast jeśli jesteś pełen złości i nienawiści, wszechświat dostarczy ci wystarczająco dużo POWODÓW do odczuwania tych negatywnych emocji.

Ludzie jednak robią na opak. Najpierw próbują osiągnąć pożądany efekt aby być tym, kim chcą być. JEŚLI MAM TO CZEGO PRAGNĘ, MOGĘ JUŻ BYĆ SZCZĘŚLIWY. Taki jest ich sposób myślenia. Czy ty też się do nich zaliczasz? Jeśli tak, to wiedz, że szczęście jest bezwarunkowe. Nie potrzebujesz niczego aby być szczęśliwym!!!

Dlatego bądź szczęśliwy już TERAZ niezależnie od sytuacji, a będziesz miał to, czego jak twierdzisz „potrzeba” ci do szczęścia. Świat materialny dostosuje się do twojego STANU. A może nadal wierzysz, że lepiej działać żeby mieć i dopiero wtedy być?

Na pewno nie raz słyszałeś historie ludzi, którzy mieli wszystko czego zapragnęli (duże domy, sportowe samochody, egzotyczne wakacje, sławę…) a mimo tego… nie byli szczęśliwi. Jak myślisz, dlaczego? Bo, według mnie, oni pomylili kolejność i zapomnieli co jest najważniejsze. Jeśli JESTEŚ pozytywnie nastawiony, to MASZ pozytywne efekty. Nigdy odwrotnie!!!

NAJPIERW JESTEŚ PÓŹNIEJ MASZ!!! JEŻELI JESTEŚ TO MASZ

Oni nie czytali tego artykułu i dlatego cierpią mimo, że mają wszystko. Nie mieli tyle szczęścia, co ty. Ale samo przeczytanie nic nie zmieni.
Zastosuj to w swoim życiu! Dodatkowo chciałbym ci jeszcze polecić jeszcze żeby MIEĆ najpierw musisz BYĆ…, który jest uzupełnieniem. Pomoże ci spojrzeć na ten temat w inny sposób.

„No dobra, rozumiem to, o czym tutaj piszesz, ale ja nie chce żyć jak jakiś asceta. Chcę wieść dostatnie życie i spełniać swoje marzenia” – powiesz. Oczywiście cię rozumiem. Masz rację – życie ma być obfite na każdym polu. Wszystkiego jest pod dostatkiem. Jednak twoje przekonania nie zawsze pozwalają ci tej obfitości doświadczyć.

„Życie jest bankietem. Tragedią tego świata jest to, że większość umiera na nim z głodu.” – PRZEBUDZENIE

Co więc zrobić, aby nie umrzeć z głodu?

„Zastanów się, co chcesz „mieć”, zadaj sobie pytanie, jaki byś „był” gdybyś to „miał”, i od razu przejdź do „bycia” takim.” – ROZMOWY Z BOGIEM 3

Nirmal23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona używa cookies.

Czytaj więcej na temat polityki cookies.